Jump to content
Forum Odszkodowania

wyprzedzanie z prawej


Recommended Posts

Proszę o pomoc. Co najlepiej zrobić w takiej sytuacji? Pierwszy raz mam wypadek.

 

Jechałem drogą jednopasmową szeroką z dużym poboczem. Zobaczyłem, że przede mną jadą wolno dwa samochody - pierwszy z przyczepką, drugi osobowy. Jechały bardzo wolno więc chciałem je wyprzedzić. Miałem wrażenie, że samochód przede mną zatrzymywał się, Z lewej była droga w którą zapewne chciały skręcić. Zacząłem wymijać z prawej strony, gdyż było duże pobocze. Kiedy prawie minąłem osobowy samochód - kierowca otarł się prawym przednim błotnikiem o mój lewy tylni błotnik.

 

Kierowca uważa, że to moja wina, bo wyprzedzałem z prawej strony. Ja mówię, że w trakcie manewru prawie skończonego wjechał na mnie, bo nie popatrzył w lusterko i zaczął wymijać ten pojazd skręcający z przyczepką Dodam jeszcze, że nie zasygnalizował omijania, więc ja zdecydowałem się na manewr. Tamten kierowca zarzuca mi też wyprzedzanie sznura samochodów.

 

Jak powinienem rozwiązać tę sprawę? Tamto auto ma odrapany lakier na prawym błotniku i zderzaku. Ja troszeczkę na lewym tylnym błotniku, ale u mnie mało widać, bo jechałem czarnym kombi, a tamten mały srebrny.

 

Proszę o pomoc!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

jeżeli pojazd przed tobą zatrzymał się to prawidłowo mogłeś go wyminąć z prawej strony

natomiast jeżeli ten pojazd pozostawał w ruchu to wykonałeś manewr wyprzedzania z prawej strony a to jest niedozwolone w tym przypadku. Dlaczego nie próbowałeś prawidłowo wyprzedzić pojazdy z lewej strony

czy była policja?

Link to comment
Share on other sites

Z lewej strony był przeciwny pas ruchu i cały czas jechały samochody więc było to niemożliwe. Zdecydowałem się na manewr wyminięcia gdyż widziałem, że to auto przede mną jedzie wolno. Mam wątpliwość co do tego czy się zatrzymało, bo jak wiadomo cała akcja to sekundy. Najpierw wolno jechało, ja się przybliżyłem i nie namyślając się długo zdecydowałem się na wyprzedzenie z prawej bo z lewej był sznur samochodów. Wydaje mi się, że widziałem jak hamuje i pomyślałem, że może też będzie chciało skręcić w lewo. Zresztą było blisko pierwszego pojazdu i gdyby chciało go ominąć miałoby kierunkowskaz.
Link to comment
Share on other sites

W takiej sytuacji wymijanie z prawej strony jest zabronione. Jeśli była policja i spisała protokół to mandat itp. Nie bardzo rozumiem o co chodzi z pytaniem co ma teraz zrobić? Jeśli była uznana pańska wina to przecież trzeba zapłacić mandat a resztą zajmie się oc.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...