Jump to content
Forum Odszkodowania

kostka boczna - 4 miesiace


fatamorgana
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

7 marca 2010 złamałem nogę w kostce. Nie zdawałem sobie sprawy z powagi sytuacji i pare razy próbowałem stanąć na nodze mimo ogromnego bólu. Po dotarciu do szpitala noga wylądowała w gipsie na 8 tygodni. Zdjęcie gipsu odbyło się bez RTG i bez obecności lekarza. Pielęgniarka po prostu zdjęła gips, a ja miałem zrobić zdjęcie RTG i zgłosić się za pare dni.

Po powrocie do domu obejrzałem nogę - bardziej spuchnięta niż przed wsadzeniem w gips, a wzdłuż podstawy pasek siniaka.

Na następny dzień odebrałem zdjęcie RTG niestety do lekarza nie zdążyłem. Na zdjęciu widniał napis: "częściowy zrost kostny" co było dość łatwo zobaczyć. Z braku czasu skontaktowałem się ze znajomym chirurgiem, który po obejrzeniu nogi i zdjęć z dnia wypadku oraz aktualnego, stwierdził ze powinienem jeszcze 2 tygodnie pochodzić o 2ch kulach po czym jakoś tydzień o jednej. Zrost był bez przesunięć, a noga powinna wrócić do całkowitej sprawności. Również daj mi różnego rodzaju wskazówki jak powoli ćwiczyć.

Od tamtej pory nie kontaktowałem się z żadnym lekarzem.

Opuchlizna wciąż jest. Nie ma żadnych sińców. Kostka jest słabo widoczna. Od zewnętrznej strony obok kostki jest coś na wzór miękkiego balonu. Cały czas lekko kuleje. Jest 6 lipiec. Zastanawiam się czy to normalne ze to trwa tak długo.

Z góry dziękuje za porady.

Link to comment
Share on other sites

Witaj.jesteś kozak bo ja złamalam nogę 1 stycznia,odrazu szpital gips na 6 tygodni calkowity zakaz obciązania.Teraz już pracuję noga dalej puchnie jest sina ale w domu przesiedzialam pół roku,na kontrole jeździlam co 2 tygodnie.Teraz też kuleję ,czasami ale to normalne.Cierpiwości po około pół roku powinno być dobrze ,musisz jednak uważac,ja do tej pory nie potrafie jeszcze normalnie biec,podskoczyć.Powodzenia.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...