Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Złamanie 2 kości przedramienia


Dziwnesmiechy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Więc zacznę od początku. Początkiem marca na stoku złamałem dwie kości w przedramieniu. Lekarze podczas operacji wsadzili do ręki dwie blachy i 13 śrub. Następne wizyty kontrolne oraz zdjęcia nie wykazały nic, wszystko było ok. Podjąłem się prywatnie rehabilitacji z decyzji lekarza. Po rehabilitacji, podczas wizyty kontrolnej i zdjęciu wykryto wykrzywioną blachę, Znowu operacja, wyjmowanie skrzywionej blachy i włożenie nowej, jak to lekarz ujął 'lepszej'. Czy mogę się ubiegać o odszkodowanie? Dodam, iż nie nadwyrężałem ręki i nie jest to spowodowane z mojej winy. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Musiałbyś udowodnić lekarzom lub rehabilitantowi rażące niedbalstwo przy czynnościach związanych z leczeniem (operacja, dobór "blachy", rehabilitacja, badania kontrolne). Z doświadczenia wiem, że jest to trudne... Nie wiem dokładnie, jak to wygląda z medycznego punktu widzenia, najlepiej skonsultuj się z jakimś postronnym lekarzem. Dowiedz się, czy doszło do jakiś zaniedbań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą. Jednak opinia biegłego to tylko jeden z dowodów w sprawie, strony również mogą wnosić o powołanie biegłych, z tym że rzadko się zdarza, żeby biegły lekarz wydał opinię obciążającą innego lekarza, chyba że zaniedbanie jest ewidentne. Jeśli jesteś pewien, że nie byłeś leczony tak jak powinieneś, to najlepiej skontaktuj się z prawnikiem specjalizującym się w tego typu sprawach. Jest ich niewielu, ale jeśli mieszkasz w większym mieście, na pewno kogoś znajdziesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...