Jump to content
Forum Odszkodowania

odszkodowanie z II filaru?


anmarita
 Share

Recommended Posts

Witam.

Uległam wypadkowi w czasie powrotu z delegacji. W samochód służbowy, którym jechałam, uderzył inny samochód prowadzony przez pijanego kierowcę. W wyniku wypadku, jestem niezdolna do pracy już od 3 tygodni i czeka mnie jeszcze 6 tygodni zwolnienia , ponieważ mam stłuczoną klatkę piersiową z lewej strony oraz skręcenie kręgosłupa szyjnego, niestabilność kręgów szyjnych C2, C3, C4, C5. Jakiej kwoty odszkodowania od ZUS'u mogę oczekiwać i czy mogę ubiegać się o odszkodowanie z II FILARA (w moim przypadku jest to comercial union)?

 

Proszę o odpowiedź, ponieważ całym postępowaniem o odszkodowanie zajmuje się mój pracodawca a ja w ogóle nie wiem co mnie czeka ani co mam robić?

Link to comment
Share on other sites

ZUS - powinien wypłacić jednorazowe odszkodowanie. Jego wysokość = % uszczerbku na zdrowiu x 621,00 zł. Uszczerbek ustalą lekarze.

II Filar odpada bo jest to ubezpieczenie emerytalne nie wypadkowe.

 

Możesz dochodzić odszkodowania i zadośćuczynienia z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku. Kwoty z tego ubezpieczenia powinny być nieporównywalnie większe od tych z ZUS. Jeśli masz jakieś dobrowolne ubezpieczenia NNW (samochód, pracownicze, przy rachunku bankowym, ubezpieczeniu mieszkania) to z nich również możesz zgłosić roszczenie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...