Jump to content
Forum Odszkodowania

Karta wypadku


imported_Polamaniec
 Share

Recommended Posts

Witam

Chciałam zapytać po jakim czasie pracodawca powinien sporządzić kartę wypadku któremu uległam w drodze do pracy i w wyniku którego poważnie złamałam noge. Oczywiście zaraz po zdarzeniu telefonicznie poinformowałam pracodawcę o zdarzeniu. Na L-4 byłam 182 dni a potem przez kolejne 9 miesięcy na swiadczeniu rehabilitacyjnym . Po powrocie do pracy w czerwcu ubiegłego roku do dnia dziesiejszego nie mogę doprosić się aby pracodawca wystawił karte wypadku. Ciągle słyszę wymówki że albo kogoś w Centrali firmy nie było, a to delegacja. a to kierowniczka zapomniała, albo nie miała czasu - ciągle coś. Od mojego powrotu do pracy minął już rok a ja doprosić sie nie moge o wystawienie karty wypadku- a sama nie moge tego zrobić. Czy jest jakiś określony termin na wystawienie tej karty przez pracodawcę. Boję się żeby nie było za późno i abym nie została z przysłowiową ręką w nocniku- bo mam wrażenie że kierowniczka mnie zwodzi zyskując na czasie że moze zapomne albo sprawa się przedawni aby firma nie musiała płacić wyrównania chorobowego.

Czy coś moge z tym zrobić? Gdzieś to zgłosić ? Czy jeśli teraz zostanie karta sporzadzona to czy pracodawca będzie miał jakieś z tego tytułu sankcje że tak późno ? Czy opisując zdarzenie moge napisać że w dniu wypadku poinformowałam telefonicznie kierowniczkę o zdarzeniu ? Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Pracodawca ma 14 dni na sporządzenie karty wypadku w drodze do pracy lub z pracy do domu ma 14 dni od chwili zawiadomienia. o wypadku.

Skoro pracodawca do tej pory nic nie zrobił proponuję pisemnie poprosić o kartę. Oczywiście pismo oddać za potwierdzeniem odbioru.

W piśmie opisać co się stało , gdzie i kiedy jeśli byli świadkowie podać ich nazwiska i oczywiście podać nazwisko kierowniczki, której zgłoszony został wypadek no i datę kiedy przekazano informację ora kto udzielił pierwszej pomocy po wypadku.

 

Podst:(D.U.02.237.2015)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...