Jump to content
Forum Odszkodowania

Wypadek przy pracy ucznia bez umowy


Empire
 Share

Recommended Posts

Witam

 

Rok temu uległem poważnemu wypadkowi na budowie(spadłem z dużej wysokości i odniosłem znaczący uszczerbek na zdrowiu).Pracowałem tam dorywczo,nie miałem żadnej umowy,i w tym dniu w którym wydarzył sie wypadek ogladałem tylko kolejne etapy pracy,niestety nieszcześliwie się to skończyło.Obiekt w dniu wypadku był nie odpowiednio zabezpieczony,oczywiście zmieniło się to po tym wypadku.Było wszczęte postępowanie przez policje ale z niewiedzy o konsekwencjach tego procesu poprostu powiedziałem że nie chce nikogo posądzać i że wszystko jest wporządku już.Dostałem zawiadomienie że postępowanie w mojej sprawie zostało zakończone.Jedyne ubezpieczenie z jakiego skorzystałem było ubezpieczeniem szkolnym.Chciałbym się dowiedzieć czy mam jakieś szanse by ubiegać sie w tym momencie o odszkodowanie od pracodawcy lub właściciela budynku?

Link to comment
Share on other sites

Witam,

od "pracodawcy" będziesz mógł dochodzić odszkodowania jeśli potwierdzi on, że byleś jego pracownikiem, a jest to raczej nie możliwe. Możesz zwrócić się do sądu o ustalenie stosunku pracy, ale wtedy musisz mieć świadków, którzy zeznają na twoją korzyść, że wykonywałeś tam pracę. Od właściciela budynku będziesz mógł dochodzić odszkodowania jeżeli byłeś w miejscu gdzie mógł być każdy inny użytkownik tego budynku, ale jeśli było to wyznaczone miejsce prac budowlanych, to Ty przebywając tam bez umowy, byłeś tam bezprawnie.

Możesz zwrócić się do policji, która prowadziła sprawę, o wznowienie postępowania. Wówczas dostarcz dokumenty medyczne potwierdzające nowe fakty związane ze sprawą, a także jeżeli ukryłeś fakt o zatrudnieniu na czarno powiedz wszystko jak na spowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...