Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek przy pracy ucznia bez umowy


Empire
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Rok temu uległem poważnemu wypadkowi na budowie(spadłem z dużej wysokości i odniosłem znaczący uszczerbek na zdrowiu).Pracowałem tam dorywczo,nie miałem żadnej umowy,i w tym dniu w którym wydarzył sie wypadek ogladałem tylko kolejne etapy pracy,niestety nieszcześliwie się to skończyło.Obiekt w dniu wypadku był nie odpowiednio zabezpieczony,oczywiście zmieniło się to po tym wypadku.Było wszczęte postępowanie przez policje ale z niewiedzy o konsekwencjach tego procesu poprostu powiedziałem że nie chce nikogo posądzać i że wszystko jest wporządku już.Dostałem zawiadomienie że postępowanie w mojej sprawie zostało zakończone.Jedyne ubezpieczenie z jakiego skorzystałem było ubezpieczeniem szkolnym.Chciałbym się dowiedzieć czy mam jakieś szanse by ubiegać sie w tym momencie o odszkodowanie od pracodawcy lub właściciela budynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od "pracodawcy" będziesz mógł dochodzić odszkodowania jeśli potwierdzi on, że byleś jego pracownikiem, a jest to raczej nie możliwe. Możesz zwrócić się do sądu o ustalenie stosunku pracy, ale wtedy musisz mieć świadków, którzy zeznają na twoją korzyść, że wykonywałeś tam pracę. Od właściciela budynku będziesz mógł dochodzić odszkodowania jeżeli byłeś w miejscu gdzie mógł być każdy inny użytkownik tego budynku, ale jeśli było to wyznaczone miejsce prac budowlanych, to Ty przebywając tam bez umowy, byłeś tam bezprawnie.

Możesz zwrócić się do policji, która prowadziła sprawę, o wznowienie postępowania. Wówczas dostarcz dokumenty medyczne potwierdzające nowe fakty związane ze sprawą, a także jeżeli ukryłeś fakt o zatrudnieniu na czarno powiedz wszystko jak na spowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...