Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie za wypadek na motorze.


totenkopf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miałem wypadek. Otóż jechałem motocyklem i zostałem potrącony przez pijanego kierowce który w dodatku zbiegł z miejsca wypadku. Jestem trochę pozdzierany tzn mam zdartą skórę w paru miejscach. Sprawca został złapany. I moje pytanie brzmi. Czy opłaca mi się walczyć o odszkodowanie i ile by ono mniej więcej wynosiło. Mam zwolenieni lekarskie na 2 tygodnie. Dziękuje za odp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj maz mial 2 miesiace temu wypadek na motorze jest sparalizowany od pasa.motor nie byl jego tylko kolegi,maz nie pamieta co sie stalo.pracowal i byl ubespieczony w zus-ie ja tam dzwonilam i powiedzieli mi ze oni nie wyplacaja odszkodowan.pomozcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto spowodował wypadek? Zus nie zapłaci bo nie był to wypadek przy pracy.

Jeśli wypadek spowodował Kierowca to moze się ubiegac tylko jeśli motor miał nw a mąż nie złamał prawa

 

Jeśli sprawcą był inny kierowca to odszkodowanie należy się z oc sprawcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Zadośćuczynienia w takiej sytuacji raczej nie dostaniesz.Zobacz: wyrok z dnia 9 lipca 2003 r. Sąd Apelacyjny w Poznaniu I ACa 396/03 Uciążliwości i przykrości odczuwane przez poszkodowanego nie uzasadniają przyznania zadośćuczynienia. Wymagane jest tu zaistnienie rozstroju zdrowia, przy czym za równoznaczne z rozstrojem zdrowia nie mogą być ujemne przeżycia, czy nawet stres.

Oczywiście możesz się domagać odszkodowania za zniszczony motor oraz utracone zarobki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wg mnie zadośćuczynienie będzie wypłacone, może w nie dużej kwocie ale będzie. Ból fizyczny odczuwany przy obtarciach może być czasami większy niż przy złamaniu. Doszło do naruszenia integralności cielesnej. Wyrok SA ma już 7 lat, a przez ten czas sporo się zmieniło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię czy Ci się uda, chyba, że się wystraszył ale jeśli to recydywa to pewnie pogoni Cię gdzie pieprz rośnie :D. Nie lepiej załatwić to przez jego ubezpieczyciela i niech się dalej ubezpieczyciel z nim użera? I tak dostanie regres za przestępstwo - tj ucieczkę z miejsca wypadku, nieudzielenie pomocy, jazdę pod wpływem alkoholu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz mam problem. Otóż dostałem z HDI pismo o zgłoszeniu szkody i pisze że musze dostarczyć dokumenty i wypisac to samo co pisalem gdy byl u mnie rzeczoznawca. Robil on zdjecia dokumentow. Dzwonilem do HDI i powiedziano mi ze jezeli rzeczoznawca juz to ma to ze nie trzeba juz nic robic. Czy aby napewno ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pisze też coś takiego :

W przypadku dostarczenia wyżej wskazanej dokumentacji ekspertowi technicznemu HDI w trakcie oględzin prosimy traktować powyższe pismo jako nieważne. Czyli że jak był rzeczoznawca i porobil fotki dokumentów to znaczy że nie musze wysyłać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...