Jump to content
Forum Odszkodowania

spalony budynek gospodarczy


Recommended Posts

W maju spalił się budynek w moim gospodarstwie o powierzchni 1200mkw. PZU do tej pory przysłało dwa błędnie wyliczone kosztorysy, i odmawia wypłaty odszkodowania z powodu, że nie dostało dokumentacji z prokuratury. Istnieje podejrzenie, że pożar spowodował nieuziemiony transformator, który zasilał jedynie ten jeden budynek, a który od kwietnie był remontowany przez firmę wynajętą przez elektrownie. Jednak policjant prowadzący śledztwo powiedział, ze nawet jeśli wyjdzie wina elektrowni to prokuratura nie wytoczy jej sprawy. Powiadomił nas również, ze jeżeli pójdziemy sami z ta sprawa do sadu to raczej nie mamy szans. Czy PZU może nam odmawiać wypłaty odszkodowania z powodu braku tych dokumentów?

Co to jest współczynnik regionalny i na jakiej podstawie PZU go odlicza od wartości szkody?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

W sprawach gdzie jest prowadzone postępowanie w prokuraturze zakład ubezpieczeń czeka na zakończenie śledztwa bądź umorzenia sprawy. W tej sytuacji do czasu uzyskania takiego pisma z prokuratury nie otrzyma Pani odszkodowania.

Współczynnik regionalny to mnożnik przez, który wartość kosztorysu jest dostosowywana do średniego poziomu cen za materiały i usługi budowlane w danym województwie. W przypadku dużych szkód wartość tego współczynnika jest poniżej 1 co powoduje obniżenie wartości odszkodowania. Zabieg ten w praktyce pozwala na regulację wartości odszkodowania ze względu na rozmiar szkód i region, w którym ona powstała. Podstawą stosowania tego rodzaju współczynnika jest zapis o wypłacie odszkodowania odpowiadającej realnej wartości poniesionej szkody. Koszt odbudowy budynku będzie różny w każdym województwie (takie jest założenie).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...