Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Amputacja Kciuka Prawej dloni- Szukam Porady


thomuss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w tym roku doznalem wypadku w pracy w ktorym amputowali mi kciuka prawej dloni , i teraz mam pytanie dla tych ktorzy maja pojecie na ten temam , chcialbym sie starac o odszkodowanie z zusu po skonczone rehabilitacji , i jakie mam szanse na pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku ? i tu jest chaczyk w pracy przepracowalem tylko 3 dni i 4 dni mialem wypadek , i mialem umowe zlecenie i czy w tej formie przysluguje zadosuczynienie? nawet jak przepracowalem taka mala ilosc dni ? . Dodam Takze ze w karcie wypadku nie stwierdzili ze to moja wina pozdrawiam i czekam na konkretne porady z gory dziekuje .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, przepracowania 3 dni nie będzie miał żadnego wpływu na jednorazowe odszkodowanie, oczywiście jeśli podlegał Pan ubezpieczeniu wypadkowemu.

 

ZUS nie wypłaca zadośćuczynienia, ale można go dochodzić bezpośrednio od pracodawcy, jeśli można przypisać mu winę za wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli gdzie mam zlozyc wniosek ze stanu zdrowia od lekarza , mowa po zakonczonym leczeniu lekarz wypisuje wniosek o stanie zdrowia , gdzie mialbym go zlozyc jak nie w ZUSie?

 

Na karcie wypadku pisze w pkt 4 . wypadek jest wypadkiem okreslonym w art. .... pkt .... ustawy z dnia 30 pazdziernika 2002 o ubezpieczenoiu z tytulu wypadkow przy pracy i chorob zawodowych . czyli ubezpieczenie wypadkowe mialem ? nieznam sie na tym.

 

naprawde jesli ktos by mi poradzil bylbym wdzieczny , bo jestem aktualnie na zwolnieniu lekarskim i niewiem co dalej robic . grupe inwalidzka bede mial do konca zycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

aksedo wrote:

Fakt, przepracowania 3 dni nie będzie miał żadnego wpływu na jednorazowe odszkodowanie, oczywiście jeśli podlegał Pan ubezpieczeniu wypadkowemu.

Na karcie wypadku pisze w pkt 4 . wypadek jest wypadkiem okreslonym w art. .... pkt .... ustawy z dnia 30 pazdziernika 2002 o ubezpieczenoiu z tytulu wypadkow przy pracy i chorob zawodowych . czyli ubezpieczenie wypadkowe mialem ? nieznam sie na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie bo jesli przepracowalem 3 dni tylko . a W okresie od 1 kwietnia 2011 r. do 31 marca 2012 r. kwoty jednorazowych odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej wynoszą:

 

* 645 zł za każdy procent stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu .

 

czyli nawet jak przepracowalem te 3 dni to przysluguje mi za kazdy procent uszczerbku na zdrowiu taka stawka wymienione wyzej? czy mniejsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pkt 5. stawierdzono ze wylaczna przyczyna wypadku bylo udowodnione naruszenie przez poszkodowanego przepisow dotyczacych ochrony zycia i zdrowia spowodowane przez niego umyslnie lub wskutek razacego niedbalstwa( podac dowody)

- Nie stwierdzono

 

pkt. 6 stwierdzono ze poszkodowany bedac w stanie , nietrzezwosci pod wplywem srodkow odurzajacych lub substancji psychotropowych , przyczynil sie w znaczynm stopniu do spowodowania wypadku ( podac dowody . w w przypadku odmowy przez poszkodowanego poddania sie badaniu na zawartosc tych substancji w organizmie- zamiescic informacje o tym fakcie)

 

- Nie stwierdzono

 

podany tekst jest tekstem z karty wypadku , jezeli mozesz aksedo przetlumacz mi to na jezyk polski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam jeszcze jedno pytanie jesli ktos by znal na to odpowiedz bylbym wdzieczny.

Bo na wypisie ze szpitala pisze. Zmiarzdzenie kciuka prawego z całkowita amputacja na wysokosci przynasady paliczka podstawowego.

 

a w tabeli norm oceny procentowej trwalej uszczerbku na zdrowiu w skutek nieszczesliwego wypadku sa 2 pod punkty podobne do mojego wypadku i chcialbym aby ktos ztwierdzil do jakiego przypadku ja naleze bo niewiem jak sie to ocenia

 

b) czesciowa lub calkowita utrata paliczka paznokciowego w zaleznosci od zmian

 

C) utrata paliczka paznokciowego i paliczka podstawnego (do 2/3 dlugosci paliczka podstawnego) w zaleznosci od zmian wtornych.

 

d) Utrata paliczka paznokciowego i paliczka podstawnego ponizej 2/3 dlugosci lub utrata obu paliczkow bez kosci sródrecza.

 

e) utrata obu paliczkow z koscia srodrecza.

 

za odpowiedz z gory dziekuje , i prosze nie zgadywac lub przypuszczac , wolabym opinie osoby ktora ma pojecie na ten temat , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Mam jeszcze jedno pytanie chcialbym wybrac lepsza firme ktora zajmuje sie dochoeniamiw sprawie odszkodowania z policy pracodawcy , i chcialbym sie zapytac jakie firmy by mi ktos polecil lub inaczej jakie sa najlepsze firmy tego typu bo w necie az sie roi od tych firm a nieccialbym trafic na niedoswiadczona , a na profesjonalna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

thomuss wrote:

Mam jeszcze jedno pytanie chcialbym wybrac lepsza firme ktora zajmuje sie dochoeniamiw sprawie odszkodowania z policy pracodawcy , i chcialbym sie zapytac jakie firmy by mi ktos polecil lub inaczej jakie sa najlepsze firmy tego typu bo w necie az sie roi od tych firm a nieccialbym trafic na niedoswiadczona , a na profesjonalna.

Przed wyborem firmy warto zastanowić się nad odpowiedzialnością pracodawcy, czy w ogóle istnieje. Proszę napisać więcej szczegółów dot. okoliczności wypadku i czy pracodawca ma polisę OC pracodawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

thomuss wrote:

Mam jeszcze jedno pytanie chcialbym wybrac lepsza firme ktora zajmuje sie dochoeniamiw sprawie odszkodowania z policy pracodawcy , i chcialbym sie zapytac jakie firmy by mi ktos polecil lub inaczej jakie sa najlepsze firmy tego typu bo w necie az sie roi od tych firm a nieccialbym trafic na niedoswiadczona , a na profesjonalna.

To jaka firma jest lepsza czy gorsza raczej proszę nie pytać na forum, gdyż mało kto miał do czynienia ze wszystkimi firmami. Podstawa to zapoznać się z warunkami umowy (mi.n. firma powinna zapewniać pomoc prawną również na etapie sądowym, nie powinna pobierać prowizji od kosztów leczenia i rent, nie stosować kar umownych w przypadku odstąpienia czy też wypowiedzenia umowy). Ponadto tak jak napisał aksedo należy rozważyć wpierw czy pracodawca ponosi odpowiedzialność za szodę (wina lub zaniedbanie pracodawcy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...