Jump to content
Forum Odszkodowania

Renta z odszkodowania OC a podatek?

pawcioza
 Share

Recommended Posts

Witam!

Moja żona miała wypadek komunikacyjny skutkiem czego dostała rentę I grupę. Z odszkodowania OC sprawcy otrzymała zadośćuczynienie i rentę tzw. wyrównawczą /różnica pobierania renty a wysokość otrzymywanego wynagrodzenia w pracy - wszystko w netto/ i ma jeszcze dostać tzw rentę na dodatkowe potrzeby. I tu jest pytanie - jak to jest opodatkowane? = czy jest czy nie jest?, jedni /US/ mówią że jesli wszystko jest obliczane w netto i netto dostaje - to nieopodatkowane, drudzy dokładnie nie wiedzą - czy 18 procent czy nic. Proszę o pomoc w tej kwestii, firma wydała decyzję bez żadnych paragrafów i sprawa nie jest jeszcze zamknięta - ale chciałbym wiedzieć na czym stoję.

Pozdrawiam

skorupka wrote:
Hej
Ja ci polecę firmę która załatwi wszystko za ciebie.
Sama miałam wypadek i zupełnie nie wiedziałam co robić. Jak się za to zabrać, gdzie pójść i jakie dokumenty są potrzebne.
Wtedy pojawił się u mnie przedstawiciel firmy Mk-finanse.
Wszystko dokładnie mi wytłumaczył co jest potrzebne do takiego odszkodowania. Wszystko oni za mnie załatwili, sami występowali o potrzebne dokumenty.
O kwocie odszkodowania dowiedziałam się w momencie napisania roszczenia czyli po uzyskaniu pełnej dokumentacji.
co załatwi - urząd skarbowy?