Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

prośba o poradę


kiero79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uległem ciężkiemu wypadkowi w pracy. Pobyt w szpitalu 31 dni (4 operacje),zwolnienie łączne: 2 miesiące. Wypadek spowodował trwałe uszkodzenie nogi(uda) uszkodzone nerwy,brak gruczołów, brak czucia od kolana po pachwinę, brak tkanki, dziura średnicy 5zł gł. 5mm, 53 szwy, całe udo w bliznach i naroślach pooperacyjnych).

Bóle kręgosłupa spowodowane chodzeniem (okolice krzyża, nie moge też nic dzwigać czy odchylać szyji czy nawet dłużej siedzieć) W klinice chirurgii plastycznej napisali na karcie zdrowia:niepewne leczenie lewej dolnej kończyny (nieoficjalinie powiedziano mi że mam przesrane do końca życia).

Posiadam protokół BHP z wypadku uznający zdarzenie za wypadek w pracy.

Mam dwa zaświadczenia o stanie zdrowia (pierwszy: chirurgia urazowa z formułą leczenie zakończone, oraz chirurgia plastyczna - bez tej formułki). Nie chodze na rehablilitacje, (miałem jakieś 4 pseudo zabiegi po 10min z rehabilitantem w szpitalu.). Rehabilituje sie sam w warunkach domowych, po konsultacji.

Poświadczenie umowy o pracę za zgodność z oryginałem. Pytania:

1.Jak skonstruować wniosek o wypłatę odszkodowania

2.Pani w ZUS powiedziała że pracodawca też musi napisać wniosek że mnie kieruje na komisje (?) Jaka treść.

3.Czy wydatki poniesione na środki opatrunkowe, leki paliwo, itp (mam paragony) do czegoś sie przydadzą?

3.Co jeszcze?

pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jeśli chodzi o jednorazowe odszkodowanie z ZUS to wniosek złożyć do pracodawcy, który po skompletowaniu materiału dowodowego prześle go do ZUS;

 

2) Pkt 1- to leży w kompetencjach pracodawcy;

 

3) Ewentualnie w przypadku likwidowania szkody z ubezpieczeń dobrowolnych NNW dobrowolnych i grupowych oraz z polisy OC pracodawcy o ile wina lub rażące zaniedbanie pracdawcy lub przy pracy z maszynami i urządzeniami napędzanymi siłami przyrody. Zapoznać się też z OWU ubezpieczenia NNW czyli ubezpieczenie obejmuje również zwrot wydatków za leczenie i rehabilitację.

 

4) Warto opisać okoliczności wypadku aby móc precyzyjnie odpowiedzieć, doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra zebrałem dokumenty, wystarczy ze bede miał:

1. Protokół BHP z wypadku – oryginał

2. Protokół udzielenia pierwszej pomocy – kopia potw. za zgodność z oryginałem

3. Umowa o prace - kopia potw. za zgodność z oryginałem

4. Wniosek pracownika o skierowanie do orzecznika ZUS - oryginał

5. Formularz N-9 - oryginał

6. Skierowanie z pracy do orzecznika ZUS - oryginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze- formularz N-9 wypełnia lekarz prowadzący leczenie. Pamietać, aby lekarz wpisał, iż zakończono leczenia i rehabilitację, gdyż inaczej będzie to brak formalny w dokumentacji do uzupełnienia. Pracodawca po skompletowaniu wszelkich dokumentów wysyła niezbędne dokumenty do ZUS. ZUS zawiadomi Pani o terminie stawienia się na komisję lekarską.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...