Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Naprawa z AC a wykrycie starych napraw


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Ostatnio mój samochód został zniszczony przez osoby trzecie (uszkodzenia blacharskie). Sprawa została od razu zgłoszona ubezpieczycielowi (jako naprawa z AC) i na policję, która wykonała oględziny, protokół. W czasie oceny szkód przez rzeczoznawcę (Benefia) wykryto, że były kiedyś w samochodzie robione naprawy blacharskie. Nic o nich nie wiedziałem (samochód kupiłem używany). Mama wykupioną pełną amortyzację części (AC jest w pakiecie dilerskim). Czy ubezpieczyciel ma prawo mi ją obniżyć, tj. zmusić mnie, żebym pokrył część wartości nowych części? Przeglądałem teraz umowę i nie mogę w niej znaleźć żadnej o tym informacji. Napisali tylko, że części nie mogą być droższe niż w autoryzowanym serwisie. Mimo tego rzeczoznawca powiedział mi, że zakład zgodzi się tylko na pokrycie 50% ich wartości. Czy ktoś już spotkał się z takim przypadkiem?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z taki przypadkiem. Była to szkoda z OC na około 15 tyś zł a ubezpieczyciel kazał dopłacić około 300zł bo stwierdzili, że zderzak był kiedyś lekko porysowany. A że po zdarzeniu zderzak nadawał się tylko do wymiany to trzeba było dopłacić bo według nich przed zdarzeniem zderzak ten nie był w 100% sprawny (nowy) i na nowy nie wymienią :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...