Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek podczas powrotu z pracy


Alicja50
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W Jeden zimowy dzień przy powrocie z pracy poślizgnęłam się [najprawdopodobniej ponieważ nie pamiętam tego zajścia] na chodniku i straciłam przytomność. W szpitalu okazało się że mam złamaną kość skroniową , ciemieniowej oraz klinowej po prawej stronie. Krwiak przy mózgowy okolicy czołowo skroniowo ciemieniowej po stronie prawej obrzęk mózgu półkuli prawej.

Lekarz z firmy ubezpieczeniowej stwierdził że cyt.Pani hospitalizacja nie była spowodowana wypadkiem,a omdleniem, czyli przyczyną wewnętrzną organizmu.Na różnych kartach szpitalnych mam inne rozpoznania tego co mi się stało.Na jednej pisze omdlenie na drugiej po napadzie padaczkowym [inny lekarz nie stwierdził u mnie że choruje na padaczkę] natomiast na jeszcze innej nadciśnienie tętnicze .

Czy mam prawo do odszkodowania za wypadek podczas powrotu z pracy gdy stało się to na oblodzonym chodniku?

Jak mam się odwołać do tej firmy ubezpieczeniowej po tych rozpoznaniach. [Jeśli uda mi się zakończyć sprawę to ile dostane za to odszkodowanie ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Za mało danych od okolicznościach wypadku- wpis jest co prawda bardzo niekorzystny aby udawadniać nieszczęśliwy wypadek spowodowany przycyzną zewnętrzną. Poandto kwestia udowodnienia odpowiedzialności- posiadania zdjęć, świadków zdarzenia, pory roku- co prawda była zima, pogody- można wszystko sprawdzić jaka była np. czy padał śnieg w tych dniach i było oblodzenie, jaka była wówczas temperatura i wiele innych. Takie dowody w tego typu sprawach jest konieczna- inaczej sprawa przegrana lub bardzo niepewna. Te wpisy w kartach szpitalnych to są na Pana niekorzyść- dziwić może skąd się wzięły, jeśli wadliwe podanie w wywiadzie to był to Pan błąd- należało podać poślizgniecie i uderzenie w głową i utrata przytomności, a nie jakieś omdlenie czy padaczka. Z uwagi na owe wpisy czarno to widzę chciaż nie jest to przesądzone- ale musiałyby być konkretne, niepodważalne inne dowody. Należy sprawdzić również OWU ubezpieczeń dobrowolnych NNW czy wyłączają w tego typu wypadkach odpowiedzialność ubezpieczyciela za szkodę;

 

2) Nie sposób podać argumentów odwołanie od oświadczenia woli likwidatora szkody nie znając pełnego materiału dowodowego. Warto wystąpić do T.U. o pisemne doręczenie oświadczenia woli (decyzji);

 

3) Z ubezpeczenia NNW należy się odszkodowania jako iloczyn trwałego uszczerbku na zdrowiu i sumy ubezpieczenia. Nie wypłaca się zaś zadośćuczynienia. Ewentulanie przeczytać OWU- czasami przysługuje jeszcze koszty leczenia i rehabilitacji. W przypadku winy zarządcy chodnika wówczas należy się odszkodowanie (leczenie, rehabilitacja, opieka, utracony dochó etc) jak i zadośćuczynienie (wpływ urazu na życie prywante i zawodowe, widoczne następstwa urazu, stałego, długotrwałego uszczerbku na zdrowiu i wielu innych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicze pytanie jest takie czy miałaś świadków tego zdarzenia co by bardzo ułatwiło ewentualne dochodzenie odszkodowania, bo jak juz wczesniej zauwazono wpisy, w karty lekarskie są dosyc niekorzystne dla Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...