Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

co zrobic?


mila1401
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam brata, który 8 listopada 2008 roku będąc w pracy uległ wypadkowi komunikacyjnemu. Doznał urazu mózgowo-czaszkowego. Mineło już prawie 2 lata a on niechodzi i niemówi. Jego żona w chwili wypadku była w 5-mc ciąży. Brat kerował bez prawa jazdy i był pod wpływem aloholu ( pracodawca "stawiał" ). Brat niekierował swoim samochodem gdyż niejest posiadaczem jakiegokolwiek auta. Pracodawca niezgłosił wypadku a policja zaniechała działań wyjaśniających ( policjanci to koledzy pracodawcy brata ). Napisali w protokole że " kierujący swoim samochodem opel........". Policja niewyjaśniła dlaczego był w innym województwie bez prawa jazdy,pod wpływem alkoholu i nieswoim samochodem!

Co możemy zrobić w tej sprawie, aby wszystko zostało wyprostowane?

Jeszcze wspomnę że niebyło innych uczestników wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wypadek wydarzył się w czasie pracy, trzeba zacząć od pisemnego zgłoszenia pracodawcy wypadku i zarządanie sporządzenia dokumentacji powypadowej. Pismo wysłać do pracodawcy brata za potwierdzeniem odbioru. Pracodawca ma obowiązek w ciągu 14 dni sporządzić dokumentacje powypadkową.

 

To, że brat był pod wpływem alkoholu i kierował bez prawa jazdy będzie działało na jego niekorzyść. Nawet jeśli zostanie uznany wypadek przy pracy brat ie otrzyma odszkodowaia z ZUS. ( alkohol i jazda bez prawa jazdy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Nam niechodzi o odszkodowanie z ZUS, tylko o sam fakt że pracodawca niezgłosił wypadku. Brat z tego powodu nieuzyskał renty powypadkowej i jest bez środków do życia. Rozmawiając z pracodawcą brata odniosłam wrażenie że jest egoistyczny.Cytuję jego słowa : " nic niemożecie zrobić z tego powodu a tym bardziej udowodnić tego że był w pracy". Tak jak wspomiałam wcześniej niechcemy odszkodowania z ZUS tyklo od pracodawcy, bo naprawdę na budowie żeby niebyło dyscypliny.

pOZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
mila1401 wrote:
Dziękuję za odpowiedź. Nam niechodzi o odszkodowanie z ZUS, tylko o sam fakt że pracodawca niezgłosił wypadku. Brat z tego powodu nieuzyskał renty powypadkowej i jest bez środków do życia. Rozmawiając z pracodawcą brata odniosłam wrażenie że jest egoistyczny.Cytuję jego słowa : " nic niemożecie zrobić z tego powodu a tym bardziej udowodnić tego że był w pracy". Tak jak wspomiałam wcześniej niechcemy odszkodowania z ZUS tyklo od pracodawcy, bo naprawdę na budowie żeby niebyło dyscypliny.
pOZDRAWIAM
Wszystkie pisma do prcodawcy trzeba kierować ze zwrotnym potwierdzeniem na kserokopii i wówczas nie będzie dochodzić do takich sytuacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...