Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Czas oczekiwania na wyplate


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Opisze po krotce sytuacje. Mialem kolizje , sprawca zza miasta ubezopieczony w COMPENSA. Wezwalem policje, wina jego, przyjal mandat. Zglosilem szkode, umowilem sie z rzeczoznawca na ogledzieny (zrobil fotki spisal itp itd). Zapytalem co dalej on ze reszte mam dzwonic do warszawy uzgadniac. ok minely 4 dni dzwonie na infolinie i Pani mowi ze mam sie skontaktowac ze swoim likwidatorem w warszawie (podala mi Pani jej numer po nr szkody) Dzwonie pytam sie o wycene mowi ze 1400 ok pytam sie ile czasu potrzeba na przelew a ona mowi ze do 30dni i cos ze do 90 bo sprawca musi wypelnic dokumenty. Teraz pytanie. ile czasu maja zeby wyplacic pieniadze i dlaczego musza czekac na jakies druki od sprawcy bo byla wzywana policja i nawet dostarczylem im notatke policyjna. Co jesli nie odesle sprawca tego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam identyczną sytuację w COMPENSIE . .Dzisiaj minęło 30 dni od zgłoszenia szkody i nie mogę się doprosić żadnej odpowiedzi. na moje telefony osoba prowadząca sprawę opowiada mi od 4 tygodni,że ciagle weryfikują uszkodzenia pojazdu z którego OC ma byc wypłacone odszkodowanie. Dzisiaj dzwoniłem więc do kierownika, sprawy oczywiście nie znał, obiecał jednak , że oddzwoni. Do końca dnia sie nie doczekałem. Mają klientów za nic.!!!!!!!!

Słyszałem juz od paru osób,ze takie postępowanie w Compensie to normalka.

Nie wiem co robić, w poniedziałek pójde chyba do adwokata.

A i jeszcze jedno: rzeczoznawca COMPENSY umówił sie ze mną na ogledziny. czekałem.... Nawet nie raczył zadzwonić,że nie przyjedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kowalski wrote:

A i jeszcze jedno: rzeczoznawca COMPENSY umówił sie ze mną na ogledziny. czekałem.... Nawet nie raczył zadzwonić,że nie przyjedzie.

a zastanawiałeś się ilu poszkodowanych jest takich, którzy też się umawiają, a później każą na siebie czekać, albo nie odbierają telefonów czy nie zjawiają się na oględzinach zapominając zadzwonić że coś im wypadło? Jak trafisz na chama to nie ważne jakiej firmy nosi uniform, compensa, orange, TVN czy kancelaria adwokacka. A na marginesie, to Compensa zleca oględziny, likwidatorzy nie wykonują ocen technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby to była wyspa na morzu to sam wytykałbym palcem, niestety podejście firm ubezpieczeniowych (przynajmniej na naszym rynku) jest takie same i mam wrażenie że jest pod tym względem coraz gorzej. To oczywiście żadne usprawiedliwienie, ale jeśli na tle innych wypada się podobnie to skutecznie zniechęca do wprowadzania kosztownych zmian. Akurat czas likwidacji jest coraz częściej jedynym standardem bardzo mocno pilnowanym, przez kary jakie nakłada KNF, ale dodzwonić się? wszędzie odbijasz się od infolinii o ile wogóle ktoś odbierze, zbywanie i wymyślanie bzdurnych powodów też wszędzie takie samo. Na te 30dni też musisz spojrzeć wnikliwiej, niby od zgłoszenia, ale jeśli zgłosiłeś przez telefon, a później przez tydzień nie okazałeś pojazdu to czas sobie odlicz (to tylko ogólny przykład, niekonieczne musi Ciebie dotyczyć).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...