Jump to content
Forum Odszkodowania

Czas oczekiwania na wyplate


Recommended Posts

Witam. Opisze po krotce sytuacje. Mialem kolizje , sprawca zza miasta ubezopieczony w COMPENSA. Wezwalem policje, wina jego, przyjal mandat. Zglosilem szkode, umowilem sie z rzeczoznawca na ogledzieny (zrobil fotki spisal itp itd). Zapytalem co dalej on ze reszte mam dzwonic do warszawy uzgadniac. ok minely 4 dni dzwonie na infolinie i Pani mowi ze mam sie skontaktowac ze swoim likwidatorem w warszawie (podala mi Pani jej numer po nr szkody) Dzwonie pytam sie o wycene mowi ze 1400 ok pytam sie ile czasu potrzeba na przelew a ona mowi ze do 30dni i cos ze do 90 bo sprawca musi wypelnic dokumenty. Teraz pytanie. ile czasu maja zeby wyplacic pieniadze i dlaczego musza czekac na jakies druki od sprawcy bo byla wzywana policja i nawet dostarczylem im notatke policyjna. Co jesli nie odesle sprawca tego?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam identyczną sytuację w COMPENSIE . .Dzisiaj minęło 30 dni od zgłoszenia szkody i nie mogę się doprosić żadnej odpowiedzi. na moje telefony osoba prowadząca sprawę opowiada mi od 4 tygodni,że ciagle weryfikują uszkodzenia pojazdu z którego OC ma byc wypłacone odszkodowanie. Dzisiaj dzwoniłem więc do kierownika, sprawy oczywiście nie znał, obiecał jednak , że oddzwoni. Do końca dnia sie nie doczekałem. Mają klientów za nic.!!!!!!!!

Słyszałem juz od paru osób,ze takie postępowanie w Compensie to normalka.

Nie wiem co robić, w poniedziałek pójde chyba do adwokata.

A i jeszcze jedno: rzeczoznawca COMPENSY umówił sie ze mną na ogledziny. czekałem.... Nawet nie raczył zadzwonić,że nie przyjedzie.

Link to comment
Share on other sites

 

kowalski wrote:

A i jeszcze jedno: rzeczoznawca COMPENSY umówił sie ze mną na ogledziny. czekałem.... Nawet nie raczył zadzwonić,że nie przyjedzie.

a zastanawiałeś się ilu poszkodowanych jest takich, którzy też się umawiają, a później każą na siebie czekać, albo nie odbierają telefonów czy nie zjawiają się na oględzinach zapominając zadzwonić że coś im wypadło? Jak trafisz na chama to nie ważne jakiej firmy nosi uniform, compensa, orange, TVN czy kancelaria adwokacka. A na marginesie, to Compensa zleca oględziny, likwidatorzy nie wykonują ocen technicznych.

Link to comment
Share on other sites

Pablo, no ok, jestemw stanie to zrozumieć ale to nic nie zmienia, bo całym ciagiem kolejnych kroków firma o której mówimy pokazuje w jaki sposób traktuje klientów.
Link to comment
Share on other sites

gdyby to była wyspa na morzu to sam wytykałbym palcem, niestety podejście firm ubezpieczeniowych (przynajmniej na naszym rynku) jest takie same i mam wrażenie że jest pod tym względem coraz gorzej. To oczywiście żadne usprawiedliwienie, ale jeśli na tle innych wypada się podobnie to skutecznie zniechęca do wprowadzania kosztownych zmian. Akurat czas likwidacji jest coraz częściej jedynym standardem bardzo mocno pilnowanym, przez kary jakie nakłada KNF, ale dodzwonić się? wszędzie odbijasz się od infolinii o ile wogóle ktoś odbierze, zbywanie i wymyślanie bzdurnych powodów też wszędzie takie samo. Na te 30dni też musisz spojrzeć wnikliwiej, niby od zgłoszenia, ale jeśli zgłosiłeś przez telefon, a później przez tydzień nie okazałeś pojazdu to czas sobie odlicz (to tylko ogólny przykład, niekonieczne musi Ciebie dotyczyć).
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...