Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wybór firmy,a miejsce wypadku


bepe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zostałem poszkodowany w wypadku komunikacyjnym w Gdyni-gdzie również mieszkam.

Dochodzenie odszkodowania z OC sprawcy chcę zlecić firmie Meditor z Wrocławia.

Czy odległość(siedziba kancelarii-a miejsce zdarzenia) będzie miała znaczenie przy "postępowaniu odszkodowawczym"??Czy lepiej zlecić to komuś na miejscu? Jak odbywają się takie sprawy?

Dzięki za rady,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bepe wrote:
Zostałem poszkodowany w wypadku komunikacyjnym w Gdyni-gdzie również mieszkam.
Dochodzenie odszkodowania z OC sprawcy chcę zlecić firmie Meditor z Wrocławia.
Czy odległość(siedziba kancelarii-a miejsce zdarzenia) będzie miała znaczenie przy "postępowaniu odszkodowawczym"??Czy lepiej zlecić to komuś na miejscu? Jak odbywają się takie sprawy?
Dzięki za rady,pozdrawiam
ważniejsze jest zaufanie niż odległość. Firmy zwykle nie maja problemu by pojawić się w innym mieście. Sprawy sądowe (jelsi do tego dojdzie) są co kila tygodni/miesięcy. Zwykle wystarczy 1 spotkanie oko w oko by naświetlić sprawię, później i tak działa się na dokumentach, skanach, word'ach, mailach. Oryginały dokumentów można przesłać poleconymi.

Jeśli da im się pełnomocnictwo (oczywiście ograniczone, czyli akceptacja ostatecznej wersji pisma) to nie sa nawet wymagane twoje podpisy. Papiery do ubezpieczyciela idą od nich z podpisem prawnika, nie Twoim.

Myślę, że nie ma się czego obawiać jeśli chodzi o odległość ;)
Sama firma i jej dobór - to Twoja decyzja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...