Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Mialem wypadek przy pracy w holandii


zagrzeb19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mialem wypadek przy pracy w holandii. Otoz pracowalem w firmie Konosh w Miescie Hasselt Data. 08.10.2010. czyscilem szalunki do betonu karsherem który zrywal ten beton. Z tego co mi wiadomo Karsher mial 140 bar cisnienia oraz woda szla o temperaturze okolo 200 stopni. Gdy czyscilem dach szalunku mialem na sobie gumowe spodnie oraz zwykła kurtke i buty z blacha. Niestety te buty nie byly przeznaczone do tej pracy bo powinienem miec gumowe kalosze. Do wypadku doszlo gdy cofalem sie z karsherem i nie fartownie sie potknalem upuszczajac karsher z rąk .woda z karshera wlala mi sie do buta i odnioslem oparzenie. lekarz stwierdzil ze jest to oparzenie 3-go stopnia. dali mi 6 tygodni zwolnienia chorobowego. Nie uzyskalem zadnych informacji na temat tego czy moge miec jakies pieniadze chorobowe a jak spytalem o odszkodowanie zagrozili mi zwolnieniem. Jestem teraz bez srodkow do zycia i chce jakos uporac sie z tym problemem. czy ktos móglby mi pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zagrzeb

Jesli o chorobowe chodzi to pracodawca powinien ci takowe wyplacic w wysokosci 100 % twoich dochodow miesiecznych nie liczac dodatkow i nadgodzin.

A co do odszkodowania to zalezy od wielu faktorow ale przeddewszystkim kilka pytan :

masz staly uszczerbek na zdrowiu ?

zostales inwalida ?

masz blizny ?

jesli nie to nawet nie wspominaj o odszkodowaniu . Tu czegos takiego nie ma .

Ale jesli jednak ktorys z powyzszyk pkt ma zastosowanie to sa jeszcze inne pytania majace wplyw na przyznanie odszkodowania lub nie :

NP czy buty i odziez robocza byla dostarczana przez firme czy sam sobie je zalatwiales .

Czy firma dla ktoej pracujesz zrobila wszystko w kierunku BHP .no i najwazniejsze czy ty jestes winny czy to sie stalo poza twoja wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Wedlug prawa Holenderskiego ma Pan prawo do odszkodowania. Prosze zadzwonic do Zwolle 0620547051,lub wyslac sms, ta pomoc jest bezplatna i po polsku.Minou nie we wszystkim ma racje, w Holandii istnieja odszkodowania. Jednak najwazniejszym jest to, ze jesli obciazy Pan pracodawce wina za wypadek to on bedzie musial udowodnic, ze nie "byl winny".

Czyli zrobil wszystko aby do tego wypadku nie moglo dojsc, a to wcale wbrew pozora nie jest takie latwe.Jesli pokieruja Pana sprawa specjalisci to uwarzam, ze sie Panu uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...