Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek w pracy - kolizja drogowa - co dalej?


Adrian222
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Polska. 2 tygodnie temu w czasie pracy jechałem jako pasażer z kierowcą do poddostawcy. Gdy zatrzymaliśmy się by wykonać lewoskręt kierowca jadący z tyłu nie wyhamował i uderzył w tył naszego pojazdu. W wyniku uderzenia pojawił się u mnie przeszywający ból szyi. Godzinę po zdarzeniu udałem się do szpitala - ból wzmagał się - lekarz mnie przebadał i skierował do pracowni na wykonanie zdjęcia RTG. Ze zdjęcia opisano brak zmian kostnych. Dostałem tydzień L4 ( lekarz chciał dać 3 ) przepisano mi kołnierz oraz tabletki. Szyja prawie już nie boli. Czy w takim przypadku mogę ubiegać się o odszkodowanie z ZUS? (Prywatnego nie wykupiłem - niestety jak się okazuje ) Jakie są szanse i czy należy mi się odszkodowanie? BHP zakwalifikowało to jako wypadek przy pracy.

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

Adrian D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli, tak jak piszesz, wypadek zostal uznany za wypadek przy pracy, to - po zakonczonym leczeniu - dostarcz do pracodawcy wniosek o wyplate jednorazowego świadczenia z ZUS oraz wypelniony przez lekarza druk N9, w ktorym lekarz potwierdzi zakonczenie leczenia i rehabilitacji. Pracodawca dołączy dokumentację powypadkową i wysle komplet do ZUSu, ktory zaprosi Cie przed oblicze lekarza orzecznika w celu ustalenia procentowego uszczerbku na zdrowiu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...