Jump to content
Forum Odszkodowania

Wypadek w pracy - kolizja drogowa - co dalej?


Adrian222
 Share

Recommended Posts

Witam,

Polska. 2 tygodnie temu w czasie pracy jechałem jako pasażer z kierowcą do poddostawcy. Gdy zatrzymaliśmy się by wykonać lewoskręt kierowca jadący z tyłu nie wyhamował i uderzył w tył naszego pojazdu. W wyniku uderzenia pojawił się u mnie przeszywający ból szyi. Godzinę po zdarzeniu udałem się do szpitala - ból wzmagał się - lekarz mnie przebadał i skierował do pracowni na wykonanie zdjęcia RTG. Ze zdjęcia opisano brak zmian kostnych. Dostałem tydzień L4 ( lekarz chciał dać 3 ) przepisano mi kołnierz oraz tabletki. Szyja prawie już nie boli. Czy w takim przypadku mogę ubiegać się o odszkodowanie z ZUS? (Prywatnego nie wykupiłem - niestety jak się okazuje ) Jakie są szanse i czy należy mi się odszkodowanie? BHP zakwalifikowało to jako wypadek przy pracy.

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

Adrian D.

Link to comment
Share on other sites

Jesli, tak jak piszesz, wypadek zostal uznany za wypadek przy pracy, to - po zakonczonym leczeniu - dostarcz do pracodawcy wniosek o wyplate jednorazowego świadczenia z ZUS oraz wypelniony przez lekarza druk N9, w ktorym lekarz potwierdzi zakonczenie leczenia i rehabilitacji. Pracodawca dołączy dokumentację powypadkową i wysle komplet do ZUSu, ktory zaprosi Cie przed oblicze lekarza orzecznika w celu ustalenia procentowego uszczerbku na zdrowiu.
Link to comment
Share on other sites

Witam,

Mam pytanie, ponieważ mam bardzo podobny przypadek z tym że nie jestem już zatrudniony u pracodawcy u którego miałem wypadek. W takim wypadku jak wygląda sprawa z wnioskiem o wypłate jednorazowego świadczenia z ZUS?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Tak samo jak wcześniej pisała Ewania:) z tą różnicą że nie jesteś już pracownikiem, ale prawo do wnioskowania jest a składa sie u[pracodawcy u którego było prowadzone postepowanie w wypadku w pracy.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...