Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Kopie protokołu przesłuchania świadka i ogledzin pojazdu do TU


ashik666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dochodzę odszkodowania z OC sprawcy.

Jako poszkodowany miałem możliwość zrobienia kopii akt sprawy. teraz dochodzę odszkodowania z OC sprawcy. Wysyłam obecnie kolejne pismo w którym dochodze swoich praw. Chce do kolejnego pisma dołączyć jako załączniki

kopie protokółu zeznań świadka i oględzin samochodu. jest to potrzebne do potwierdzenia mojej racji. czy mogę wysłać im takie dokumenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Tak- można, ale wydaje się to niecelowe. Po pierwsze zgodnie z art. 13 ust. 1 ustawy z dn. 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (tekst. jedn. Dz. U. z 2003 r. Nr 124, poz. 1152 ze zm.) zakład ubezpieczeń wypłaca odszkodowanie lub świadczenie z tytułu ubezpieczenia obowiązkowego na podstawie uznania roszczenia uprawnionego z umowy ubezpieczenia w wyniku ustaleń, zawartej z nim ugody lub prawomocnego orzeczenia sądu. Po drugie zawsze należy zachowywać ostrożność w przypadku gdy protokoły nie zostały ujawnione w sądzie z uwagi na możliwy zarzut z art. 241 k.k.. Co prawda chodzi tutaj o wypełnienia wszystkim znamion przedmiotowych przestępstwa tj. rozpowszechnienie publiczne, wiadomości z postępowania przygotowawczego, zanim zostały ujawnione w postępowaniu sądowym. Wobec tego lepiej jest podać samą sygnaturę sprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będzie bezpieczniej jak podam tylko skąd posiadałem inforamcję na dany temat.Póki co zadnej ugody nie podpisywałem. Domagam się duzo wiekszej kwoty niż tą którą wpłaciło TU na moje konto. Walczę cały czas pismami ale jak już nic nie wskóram to idę do sądu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ashik666 wrote:

Może będzie bezpieczniej jak podam tylko skąd posiadałem inforamcję na dany temat.Póki co zadnej ugody nie podpisywałem. Domagam się duzo wiekszej kwoty niż tą którą wpłaciło TU na moje konto. Walczę cały czas pismami ale jak już nic nie wskóram to idę do sądu.

Bardzo słuszna decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...