Jump to content
Forum Odszkodowania

Potracenie przez samochod na pasach 05.04.2011


daro69
 Share

Recommended Posts

Witam uprzejmie i prosze o pomoc.Syn (10lat)przechodzac przez pasy zostal potracony przez samochod,(wina kierowcy)doznal zlamania kosci piszczelowej i strzalkowej lewej nogi.Przebywal w szpitalu 4 dni.Ma zalozony gips co uniewozliwia mu normalne chodzenie trzeba mu pomagac,Noga w gipsie bedzie okolo 5-6 tygodni potem rechabilitacja .Czy mozna sie ubiegac o odszkodowanie z ubezpieczalni kierowcy?Jak to trzeba zalatwic i jakie dokumenty sa potrzebne?? Prosze o wszelkie porady za które z góry dziekuje.
Link to comment
Share on other sites

Oczywiście syn może dochodzić zadośćuczynienie i odszkodowania od sprawcy wypadku. Szkodę należy zgłosić do Ubezpieczyciela samochodu. Należy wyliczyć wysokość roszczeń (zadośćuczynienia, odszkodowania z tytułu opieki, koszty leczenia, przejazdów) i załączyć odpowiednie dokumenty np. dokumentację medyczną, zaświadczenia o uszczerbku w dochodzie w następstwie zwolnienia na dziecko itp.

 

Jeśli syn ma ubezpieczenie NNW w szkole również z niego można zgłosić wniosek o wypłatę świadczenia.

 

Jeśli miałby Pan więcej pytań proszę o kontakt z naszą firmą, stopka poniżej.

Link to comment
Share on other sites

Czy oprócz firmy aksedo której b.dziekuje za odpowiedz może mi ktoś jeszcze coś doradzić???Spotkalem sie z tym pierwszy raz i licze na podpowiedz od ludzi którzy sie spotkali już z takim przypadkiem.Dziekuje
Link to comment
Share on other sites

Pierwszą podstawową czynnością będzie załatwienie notatki z policji, na której będzie opisany cały przebieg zdarzenia, dane kierowcy, nr polisy. Biorąc pod uwagę obrażenia doznane podczas zdarzenia sprawą zajmie się równiż prokuratura. Kierowcy zostanie postawiony zarzut... Domyślam się, że już numer polisy sprawcy Pan posiada??? Jeżeli tak, to trzeba będzie zwrócić się do Towarzystwa z roszczeniem adekwatnym do stopnia obrażeń. Będzie potrzebna cała dokumentacja medyczna potwierdzająca leczenie (kserokopie, zaświadczenia ze wszystkich poradni, w której było leczenie) Na każdy zakupiony lek brać fakturę, którą w oryginale trzeba przekazać do TU.. Zgłoszenie szkody na osobie należy dokonać na odpowiednim druku.

 

Skorzystać z internetu, poszukać druku lub skontaktować się bezpośrednio z TU, mają napewno swoje :) Wszystko skrupulatnie wypełnić i zgłosić szkodę... Chyba, że sprawa i wykonanie tych czynności jest zbyt trudne to skorzystać z pomocy firmy zajmującej się dochodzeniem roszczeń. Szczerze proponuje zgłosić szkodę samemu, poczekać na odpowiedź, część pieniędzy otrzymasz sam i nikt nie weźmie sobie prowizji. Natępnie później poszukać firmy niech wywalczy resztę :)

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem szkody fizyczne odniesione przez dzieci są wagi szczególnej. Nie wiadomo, jak wypadek wpłynie w przyszłości na zdrowie i prawidłowy rozwój dziecka. Mowa również o szkodach na psychice, czy nie bedzie traumy (np.: problemy ze snem), no i oczywiście urazy fizyczne. Są to święte słowa, aby bardzo skrupulatnie gromadzic każdy papierek zwłaszcza te urzędowe, zbierać opinie lekarskie- warto korzystac z pomocy więcej niz jednego lekarza. Dodatkowo jako ofiara przestępstwa mozna dochodzić nawiązki, która należy się ofiarom przestępstw i jest przyznawana w drodze wyroku przez sąd w sprawie karnej. Jeżeli oczywiście dojdzie do rozprawy przed wydziałem karnym w sądzie. Równolegle dochodzić roszczeń od ubezpieczyciela, w razie wystąpienia nowych okoliczności zawsze jest czas na ich zmianę. Powodzenia, to w naszych rękach leży szczęście i przyszłość Naszych dzieci
Link to comment
Share on other sites

Centrum Polska wrote:
Szczerze proponuje zgłosić szkodę samemu, poczekać na odpowiedź, część pieniędzy otrzymasz sam i nikt nie weźmie sobie prowizji. Natępnie później poszukać firmy niech wywalczy resztę :)
Zlecają uzyskanie odszkodowania i zadość uczynienia firmie specjalizującej się w tym uzyskasz dużo więcej mimo zapłaconej prowizji niż będziesz robić to samemu.
Dobre firmy odszkodowawcze mają swoich lekarzy, orzeczników oraz prawników wiedzą ile dane obrażenia można wycenić. Jeżeli zgłaszasz szkodę sam Towarzystwo Ubezpieczeniowe zaniży odszkodowanie do minimum.

Centrum Polska, jeżeli uzyskanie stosownego odszkodowania było by takie łatwe nie było by zapotrzebowania na Firmy Odszkodowawcze.

W razie dalszych pytań służę pomocą
Link to comment
Share on other sites

annazuraw wrote:
Jeżeli uzyskanie stosownego odszkodowania było by takie łatwe nie było by zapotrzebowania na Firmy Odszkodowawcze.

W razie dalszych pytań służę pomocą
Wiem że firmy są potrzebne :) :) :) czytaj ze zrozumieniem.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...