Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek w delegacji???


gabriela g
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie mój brat pracuje na dachach w delegacji -na hotelu uległ wypadkowi mianowicie poślizgnął się pod prysznicem i doszło do złamania ręki -czy to zalicza, się jako wypadek przy pracy ? I drugie pytanie miało to miejsce 7 miesięcy temu ten cały czas brat był na zwolnieniu i otrzymywał zasiłek chorobowy.Nie zgłoszone jednak to było pracodawcy pisemnie -jedynie ustnie -teraz chcielibyśmy rozpocząc procedurę o odszkodowanie -ale z tego co tu wyczytałam potrzebny jest protokół i uznanie pracodawcy że to był wypadek w pracy-czy nie jest jeszcze za późno na załatwienie -ktoś tu pisał że to nie ulega przedawnieniu -proszę o dpowiedz-dodam jeszcze że brat ma wstawioną blachę bo kość nie chciała sie zrastać -to chyba jest jakiś uszczerbek na zdrowiu ? Zgóry dziękuję za odpowiedz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie że nie jest to wypadek w pracy ale moim zdaniem może to być wypadek zrównany z wypadkiem przy pracy, jeżeli hotel w którym mieszkał poszkodowany to jedyne miejsce gdzie po pracy ma możliwość umycia sie to pracodawca powinien zakwalifikować je jako wypadek zrównany z wypadkiem przy pracy, mimo wszystko będąc w delegacji nie jesteśmy na wczasach tylkow dyspozycji pracodawcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Griszo nawet niewiedziałam że coś takiego jest jak wypadek zrównany z wypadkiem w pracy -właśnie sobie poczytałam o tym i Ty masz chyba rację że to się jak najbardziej kwalifikuje na takie coś -wielkie dzięki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

 

griszo wrote:

Zgodze sie że nie jest to wypadek w pracy ale moim zdaniem może to być wypadek zrównany z wypadkiem przy pracy, jeżeli hotel w którym mieszkał poszkodowany to jedyne miejsce gdzie po pracy ma możliwość umycia sie to pracodawca powinien zakwalifikować je jako wypadek zrównany z wypadkiem przy pracy, mimo wszystko będąc w delegacji nie jesteśmy na wczasach tylkow dyspozycji pracodawcy.

Jak najbardziej popieram taką wykładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...