Jump to content
Forum Odszkodowania

wypadek w delegacji???


gabriela g
 Share

Recommended Posts

Mam pytanie mój brat pracuje na dachach w delegacji -na hotelu uległ wypadkowi mianowicie poślizgnął się pod prysznicem i doszło do złamania ręki -czy to zalicza, się jako wypadek przy pracy ? I drugie pytanie miało to miejsce 7 miesięcy temu ten cały czas brat był na zwolnieniu i otrzymywał zasiłek chorobowy.Nie zgłoszone jednak to było pracodawcy pisemnie -jedynie ustnie -teraz chcielibyśmy rozpocząc procedurę o odszkodowanie -ale z tego co tu wyczytałam potrzebny jest protokół i uznanie pracodawcy że to był wypadek w pracy-czy nie jest jeszcze za późno na załatwienie -ktoś tu pisał że to nie ulega przedawnieniu -proszę o dpowiedz-dodam jeszcze że brat ma wstawioną blachę bo kość nie chciała sie zrastać -to chyba jest jakiś uszczerbek na zdrowiu ? Zgóry dziękuję za odpowiedz.
Link to comment
Share on other sites

Zgodze sie że nie jest to wypadek w pracy ale moim zdaniem może to być wypadek zrównany z wypadkiem przy pracy, jeżeli hotel w którym mieszkał poszkodowany to jedyne miejsce gdzie po pracy ma możliwość umycia sie to pracodawca powinien zakwalifikować je jako wypadek zrównany z wypadkiem przy pracy, mimo wszystko będąc w delegacji nie jesteśmy na wczasach tylkow dyspozycji pracodawcy.
Link to comment
Share on other sites

Dzięki Griszo nawet niewiedziałam że coś takiego jest jak wypadek zrównany z wypadkiem w pracy -właśnie sobie poczytałam o tym i Ty masz chyba rację że to się jak najbardziej kwalifikuje na takie coś -wielkie dzięki :)
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

 

griszo wrote:

Zgodze sie że nie jest to wypadek w pracy ale moim zdaniem może to być wypadek zrównany z wypadkiem przy pracy, jeżeli hotel w którym mieszkał poszkodowany to jedyne miejsce gdzie po pracy ma możliwość umycia sie to pracodawca powinien zakwalifikować je jako wypadek zrównany z wypadkiem przy pracy, mimo wszystko będąc w delegacji nie jesteśmy na wczasach tylkow dyspozycji pracodawcy.

Jak najbardziej popieram taką wykładnie.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...