Jump to content
Forum Odszkodowania

ZLAMANIE/odzszkodowanie


piter88i
 Share

Recommended Posts

Witam mam pytanie poniewaz niedawno zlamalem sobie kosc jarzmowa i mam uraz siatkowki w oku czy to jest grozne ??

ile moglbym mniej wiecej dostac odzszkodowania za takie cos choc narazie nie mylse o kasie tylko o zdrowiu ale chcialbym wiedziec mniej wiecej

Link to comment
Share on other sites

Tak jak prawidłowo wskazał przedmówca w przedmiocie zagrożenia Pana zdrowia co do urazu siatkówki w oku to pytanie powinno być skierowane do lekarza, a nie do prawnika. Gorąco polecam udanie się do specjalisty, lekarza okulisty, który oceni Pana stan oka i odpowie na pytania co trzeba podczas urazu oraz z tym urazem zrobić aby się nie pogłębiło oraz nie miało negatywnych dalszych konsekwencji.

Co do drugiego Pańskiego zapytania o wysokość odszkodowania i zadośćuczynienia to wszystko zależy od tego z jakiego ubezpieczenia będzie Pan dochodził roszczenia. Kolosalna różnica jest pomiędzy roszczeniem egzekwowanym z ubezpieczeń dobrowolnych NNW, a roszczeniem z polisy OC pojazdu, którym kierował sprawca i spowodował szkodę osobową.

Ponadto choćby Pan wskazał z jakiego ubezpieczenia będzie likwidowana szkoda to bez szczegółowej analizy dokumentacji medycznej nie sposób wskazać konkretnej, adekwatnej do rzeczywistości świadczenia.

Nawet choćby okazał Pan do analizy kompletną dokumentację medyczną to można ocenić jedynie wielkość szkody i wskazać szacunkową prognozę tylko jednej składowej roszczenia jaką jest odszkodowanie. W przypadku drugiej wpadkowej jaką jest zadośćuczynienie trzeba dokonać wywiadu z poszkodowanym, gdyż wielkość tego roszczenia zależna jest również od tego jakie negatywne wpływy miała szkoda na codzienne życie poszkodowanego- prywatne i zawodowe, konsekwencje na dalsze życie w tym np. uprawienie sportu, które uprawiał poszkodowany przed wypadkiem. Co prawda część zadośćuczynienia to również cierpienia fizyczne związane m.in. z długością leczenia, ilością odbytych zabiegów i operacji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...