Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

szkoda z AC


Rekomendowane odpowiedzi

witam! mam taki problem w toku:

 

1) kolizja z mojej winy, więc zgłosiłam szkodę z AC - Compensa

2) auto ubezpieczone w lutym na 55tys. a w październiku wartość auta wycenili na 42 tys. ale podwyższyli o wyposażenie i zmniejszony udział własny - wyszło 46tys. czyli 9tys. mniej

3) wycena szkody przekroczyła 70% - licząc na oryginalnych częściach Audi - przy audi nie ma opcji ubezpieczenia na zamiennikach

4) orzekli szkodę całkowitą - powiedzieli że dadzą nam 23tys. + wrak (okropne słowo..) który wycenili na 23tys.

5) my chcieliśmy auto naprawić za te 23 tys. bo zakład wycenił, że na nowych częściach-zamiennikach nam to za tyle zrobi

6) ale TU wystawiło auto na sprzedaż i cena osiągnęła już 33tys.! więc nam dopłacą tylko tą różnicę (46tys.-33tys.) więc jeśli będziemy chcieli zabrać auto, to chyba po szrotach będę biegać żeby go naprawić za 13tys. ... a za 46tys. to takiego jak mieliśmy auta nie kupimy...

7) i dodam jeszcze że jak go wezmę i naprawię to będę go musiała na nowo ubezpieczyć bo wypłacili szkodę całkowitą...

smileys/bigeyes.gif poradźcie co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja a)

ustalić rzetelną wartość rynkową pojazdu przed szkodą poprzez wynajęcie niezależnego rzeczoznawcy samochodowego. Koszt opinii 300 - 500 zł. Pożegnać się z pojazdem. Odebrać odszkodowanie w kwocie równej wartości rynkowej pojazdu przed szkodą. Wybrać i zakupić z pomocą zaufanego fachowca drugi pojazd i cieszyć się jazdą samochodem bez "przeszłosci"

wersja b)

stworzyć kosztorys nieprzekraczający 70 % wartości pojazdu przed szkodą - musi być kompletny. Poczekać na akceptację TU.. Naprawić pojazd, Okazać do oględzin po naprawie. Przedłożyć rachunki do zapłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda mi tego auta... wcześniej był nie uderzony, mały przebieg, bogate wyposażenie a po uderzeniu silnik, układ jezdny, poduszki - ok." tylko" zderzak wyrwany ze światłami i chłodnicami i przy tym pogięte 5 części karoserii, więc nie tak znowu źle, ale ich wycena wg stawek ASO to kosmos!

mam wycenę auta i okazuje się że obniżyli mi o 4tys. za to że importowany. jestem 2-gim właścicielem - kupiłam go w niemczech ale niebity i cały czas serwisowany w ASO i dalej go serwisowaliśmy w ASO. Jesteśmy w Unii więc jakie to ma znaczenie gdzie kupiłam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżenie wartości rynkowej z tytułu importu prywatnego to normalna praktyka TU przewidziana również przez system do tworzenia wycen "Info-ekspert". Proponuję wariant a. Proszę przeczytać OWU AC i upwenić się, czy graniczny próg to 70 %.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...