Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odmowa wypłaty zasiłku rehabilitacyjnego z tytułu wypadku


peter72sm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4.03.2011 r. miałem wypadek w pracy.Byłem zatrudniony na stanowisku pomocnika pilarza,jednak tego dnia pracowałem jako pomocnik operatora okleiniarki.Do tylnej piłki przyczepił się kawałek obrzeża i w trakcie pracy maszyny chciałem go usunąć,w skutek tego doznałem urazu trzech palców prawej ręki.nie mogłem szybko wyłączyć maszyny,dopiero po moim wypadku założono specjalne osłony na piłki,uważam także ,że jako pomocnik pilarza nie powinienem pracować na okleiniarce,lecz na pile .Zespół powypadkowy stwierdził,że przyczyną wypadku mogło być nie zdawanie sobie sprawy z zagrożenia w danej sytuacji,nie byłem także pod wpływem alkoholu.Czy mam jakiekolwiek szanse na wygranie sprawy w sądzie przeciwko ZUS?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak- jak widać z ustaleń wyłączną przyczyną wypadku nie była Pana wina czy rażące niedblastwo. Pracownik powinien otrzymać protokół powypadkowy przez podpisaniem go przez pracodawcę tak by mógł wnieść ewentualne zastrzeżenia do protokołu powypadkowego i zespół powypadkowy wówczas musi dokonać analizy zastrzeżeń. Zastrzeżenia do protokołu powypadkowego pisze się oddzielnym pismem za zwrotnym potwierdzeniem na kserokopii. Pracownik może wystąpić z wniosek o wydanie kserokopii protokołu powypadkowego i wówczas łatwiej jest mu wnieść precyzyjne zastrzeżenia do protokołu powypadkowego. Jeśli pracownik otrzymuje protokół powypadkowy bez wcześniejszego podpisu, że pracownik się z nim zapoznał i nie wniósł zastrzeżeń to w pkt 13 protokołu powypadkowego wpisuje się faktyczną datę kiedy protokół będzie weryfikowany przez pracownika i wpisuje ewentualnie uwagę „do protokołu powypadkowego wniesiono stosowne zastrzeżenia”. Zastrzeżenia dołączyć oddzielnym pismem za zwrotnym potwierdzeniem na kserokopii. Natomiast gdy pracownik otrzyma protokół powypadkowy bez wcześniejszego podpisu przez pracodawcę i wniesie zastrzeżenia do protokołu powypadkowego tj. odpowiednią notkę o zastrzeżeniach i owe zastrzeżenia dołączy na oddzielnym piśmie za zwrotnym potwierdzeniem na kserokopii, a pracodawca owych zastrzeżeń nie uwzględni to ma prawo złożyć pozew do sądu pracy. Po zakończeniu leczenia i rwhabilitacji należy złożyć wniosek do pracodawcy o skierowanie do lekarz orzecznika ZUS w celu ustalenia stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu oraz zaświadczenie o stanie zdrowia- formularz N-9 wypełniony przez lekarza prowadzącego leczenie- oryginał, który jest ważny 30 dni od daty wystawienia. Na druku N-9 lekarz powinien zaznaczyć, że leczenie i rehabilitacja została zakończona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...