Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

odszkodowanie ze szkoly


raxi109
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 3 tygodnie temu na lekcji WF-u zostalem zfaulowany i mam "zlamanie nasadowe dalszej kosci promieniowej" i spisalismy protokol itp. mam zaloszony gips na przedramie. Ubezpieczenie placilismy 35 zl w szkole. Jak ja mam skladac o odszkodowanie? musze wziasc papier od lekarza? (co mi sie stalo, ile sie leczylem?) i gdzie mam wyslac pismo o odszkodowanie? do dyrektora czy jak? i ile za takie cos przysluguje mi kasy z ubezpieczenia?

prosze o szybka odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o odszkodowanie z grupowego NW szkolnego możesz się starać dopiero po zakończeniu leczenia

 

Procedura zgłoszenia o nieszczęśliwym wypadku

 

1. W przypadku zaistnienia zdarzenia na terenie szkoły lub w drodze do i ze szkoły należy o nim powiadomić nauczyciela wychowawcę, pielęgniarkę szkolną oraz dyrektora szkoły. Sekretarz szkoły dokonuje opisu zdarzenia w Rejestrze wypadków uczniów.

2. Niezależnie od miejsca wypadku należy niezwłocznie zgłosić się z dzieckiem do lekarza i zastosować się do jego zaleceń.

3. Rodzice (opiekunowie) dziecka są zobowiązani do gromadzenia dokumentacji lekarskiej dotyczącej diagnozy, przebiegu leczenia i innych skutków zdarzenia (wypadku).

4. Po zakończonym leczeniu należy zgłosić się do sekretariatu po druk pisemnego

zgłoszenia roszczenia i informacje dotyczące wymaganych podstawowych dokumentów.

5. Wypełniony druk zgłoszenia szkody wraz wymaganymi dokumentami lekarskimi

należy złożyć dyrektorowi szkoły celem potwierdzenia wniesienia składki

ubezpieczeniowej oraz ustalenia praw do odszkodowania.

6. Podpisane przez dyrektora szkoły dokumenty rodzic (opiekun dziecka) wysyła lub składa osobiście w zakładzie ubezpieczeń.

7.czekasz na komisję lekarską która ustali procentowy uszczerbek na zdrowiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...