Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

odszkodowanie po latach


mateusz001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

(tak z ciekawości zapytam)

W wieku 4 lat doznałem poważnego urazu oka (rana rogówki). Wypadek nastąpił podczas zabawy z rówieśnikami. Przeszedłem długą drogę rekonwalescencji, ale żadnego odszkodowania nie otrzymałem. Nie wiem dokładnie dlaczego, podobno były jakieś przeszkody prawne ku temu. Ciekaw jestem czy po 23 latach mam jakiekolwiek prawo ubiegać się o odszkodowanie? Dodam tylko, że uraz rogówki spowodował 70 % ubytku w widzeniu. Ten stan utrzymuje się do dziś.

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkodę można było likwidować z wszekich ubepzieczeń dobrowolnych NNW, a te przedawniają się po 3 latach od zaistniania szkody. Oczywiście teoretycznie mogłoby nie dojść do przedawnienia, gdyż bieg przedawnienia przerywa się podczas zgłoszenia szkody i biegnie na nowo od czasu otrzymania odpowiedzi. W praktyce rozczczenia o naprawienie szkody jest przedawnione. Zgodnie z art. 819 § 1 k.c. roszczenia z umowy ubezpieczenia przedawniają się z upływem lat trzech. Bieg przedawnienia roszczenia o świadczenie do ubezpieczyciela przerywa się także przez zgłoszenie ubezpieczycielowi tego roszczenia lub przez zgłoszenie zdarzenia objętego ubezpieczeniem. Bieg przedawnienia rozpoczyna się na nowo od dnia, w którym zgłaszający roszczenie lub zdarzenie otrzymał na piśmie oświadczenie ubezpieczyciela o przyznaniu lub odmowie świadczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...