Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek świeżo kupionym samochodem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem 5 letni samochód od prywatnej osoby.w dniu zakupu miałem wypadek ze swojej winy.Najechałem na przeszkodę na drodze.Samochód miał komplet ubezpieczeń AC,OC NW w PZU.Samochód jest w takim stanie że będzie orzeczona szkoda całkowita.Czy jako nowy właściciel mogę ubiegać się o wypłatę odszkodowania z AC poprzedniego właściciela.Czy taką sytuację regulują jakieś przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z analizy OWU AC wynika, że odszkodowanie nie przysługuje. Bowiem:

par. 8.1 pkt 9) odszkodowanie nie przysługuje, gdy szkoda powstała w pojeździe nie będącym własnością osoby wymienionej we wniosku jako właściciel;

oraz:

W razie zbycia pojazdu prawa z umowy ubezpieczenia

mogą być przeniesione na jego nabywcę.

9. Przeniesienie praw z umowy ubezpieczenia czasowego posiadacza będącego osobą, o której mowa

w § 22 ust. 3 pkt 2, w § 4 pkt 7 lit. a nie wymaga zgody PZU SA. W takim

zbywca lub nabywca pojazdu najpóźniej w dniu jego zbycia zobowiązany jest zawiadomić PZU SA

o fakcie przeniesienia praw z umowy ubezpieczenia,

dostarczając do PZU SA dokument potwierdzający przeo

niesienie tych praw. PZU SA potwierdza przeniesienie

praw z umowy ubezpieczenia na nabywcę pojazdu

mowa w § 9 lub rozszerzeniem zakresu ubezpieczenia, 10. Przeniesienie praw z umowy ubezpieczenia na osoby

inne niż wskazane w ust. 9 wymaga zgody PZU SA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...