Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek w pracy brak mozliwosci odszkodowania??


Dawid145
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 01.07.2011r. zostałem zatrudniony w firmie która swiadczyła usługi dla kopalni kwk 18.07.2011r przy pracy w przodku konkretniej przy wypelnianu pod stropem specjalnych workow substancja jak sie okazalo potem zraca, w niby specjalnym kombinezonie, ktory jak sie pozniej okazalo nie bym dosc szczelny.Podczas wykonywania pracy substancja poprzez nieszczelny kombinezon dostala sie pod niego i zostalem oparzony reka lewa 2 stopien iinne okolice ciala 1 stopien wyladowalem w szpitalu na 4 dni . Okres zwolnienia 4 tygonie , wypadek nie zostal zgloszony na kopalni z raci tego ze balem sie o strate pracy. po tym wszystkim gdy dzis zawozilem do PZU papiery na odszkodowanie pani usiwadomila mnie ze nie bylem ubezpieczony tego miesiaca a dopiero od 1 dnia kolejnego miesiaca i najprawdopodobniej nie otrzymam odszkolowania.Dodam jeszcze ze aktualnie juz tam nie pracuje .Prosze o podpowiedz co moge z tym zrobic i jakie prawa i swiadczenia mi przysluguja w tej sytuacji. z gory dziekuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byli ze zemna inni pracownicy karetki na miejscu nie bylo, ale bylem na punkcie opatrunkowym przy kopalni i jest to tam odnotowane.Nikt nie przeszkolil mnie do tego typu pracy i nie zapoznal mnie z dokumentacja tego specyfiku przed praca zobaczylem ja dopiero po calym zdarzeniu . Zatrudniony zostalem jak powyzej napisalem 01.07.11r a pierwsza skladka byla 01.08.11r , z tad moje pytanie a jezeli dajmy na to bym zginaol 02.07 to tez by byly taki problemy z tym wszystkim wogole jak moge pracowac bez ubezpieczenia, nie znam sie na tym zabardzo i strasznie mnie to dziwi tym bardziej w takim srodowisku jakim jest kopalnia. serdecznie prosze o dalsze wskazowki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy przesłać pracodawcy informację o wypadku przy pracy wraz z opisem, wskazaniem świadków i dokumentacją medyczną. Pracodawca w terminie 14 dni powinien sporządzić protokół powypadkowy, w którym zostaną wskazane przyczyny wypadku. Odszkodowanie powinno być przyznane w ramach obowiązkowego ubezpieczenia społecznego z ZUS, a być może i od pracodawcy.

W sprawie ubezpieczenia, to ubezpieczenie w PZU było dodatkowe, i jeżeli nie był Pan ubezpieczony na dzień wypadku, to odszkodowanie się nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozesz mi jeszcze mniej wiecej przyblizyc jak takie cos sie pisze bo ja kompletnie sie na tym nie znam... blizna na pol reki prawdopodobnie do konca zycia i ani grosza z tego jak bym nie dostal to cos by bylo nie tak .A moze jest jakis z gory okreslony wzor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dawid145 wrote:

Czy mozesz mi jeszcze mniej wiecej przyblizyc jak takie cos sie pisze bo ja kompletnie sie na tym nie znam... blizna na pol reki prawdopodobnie do konca zycia i ani grosza z tego jak bym nie dostal to cos by bylo nie tak .A moze jest jakis z gory okreslony wzor

Pisze się własnymi słowami- wpisuje się dane osobowe i opisuje zdarzenie wypadkowe, podaje świadków, godzinę, dzień i wnosi o ustalenie okolicznośći i przyczyn wypadku przez kosmisję powypadkową, która sproządzi protokół powypadkowy. Najlepiej wszystko pisemnie i złożyć u pracodawcy za zwrotnym potwierdzeniem na kserokopii. Po prostu ma być to zwykłe pismo w dwóch jednbrzmiących egzemplarza- jedno podpisane i potwierdzone pieczęcią pzostaje u Pana na dowód jego złożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...