Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie po wypadku samochodowym[TUW]


nabuch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ,

Moi rodzice ulegli wypadkowi samochodowemu ponad rok czasu temu . Dzisiaj rodzice zaczęli wypełniać dokumenty do ubezpieczyciela i między innymi jest pytanie o kwotę odszkodowania . Ciężko nam ocenić nawet jakiej sumy domagać się od ubezpieczyciela osoby która spowodowała wypadek? Czy suma ta to tylko zadośćuczynienie za procent uszczerbku zdrowia czy i rekompensata za ból ? Proszę Was o pomoc.

 

Tata miał:

- złamany krąg L2 kręgosłupa

- ogólne potłuczenia

 

Tatę boli kręgosłup do dziś ale w opisie ze szpitala jest zaznaczone że ma duże zwyrodnienia kręgosłupa. Miał problemy z kręgosłupem i przed wypadkiem . Spędził w szpitalu 2 tygodnie

 

Mama:

-złamanie kości śródręcza

-stłuczenie wątroby

- potłuczenia ogólne

- krwiak piersi

- stłuczenie kolana

 

Pozostałości -ból kolana pozostaje do dzisiaj miała z niego ściąganą wodę. Spędziła w szpitalu 5dni

 

Wniosek będzie składany do TUW-u. Poradźcie na co zwrócić uwagę. Chcielibyśmy złożyć wniosek sami a dopiero po konsultacji z Wami ewentualnie spróbować powalczyć zwłaszcza że rodzice są już emerytami i niestety wypadek sprawił im dużo bólu a skutki odczuwają do dziś. Niestety poza dokumentacją po wypisie ze szpitala rodzice nie mają żadnych dodatkowych dokumentów potwierdzających urazy.

I jeszcze jedno pytanie , do kiedy należy zgłosić się z prośbą o wypłatę odszkodowania z tytułu NW naszej polisy ? Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wniosek o wypłatę świadczenia z ubezpieczenia NNW należy zgłosić w ciągu maks. 3 lat od zdarzenia.

 

Jeśli chodzi o postępowanie z ubezpieczenia OC to rodzice mają prawo do:

- zadośćuczynienia za ból i cierpienie (nie ma zadośćuczynienia za trwały uszczerbek na zdrowiu - zgodnie z orzecznictwem SN trwały uszczerbek na zdrowiu jest tylko elementem pomocniczym. Krzywda, którą ma skompensować zadośćuczynienia ustala się w oparciu o zupełnie inne kryteria).

- odszkodowanie z tytułu kosztów leczenia

- odszkodowanie z tytułu opieki (jeśli była zasadna - liczy się sam fakt zaistnienia potrzeby bez znaczenia czy ktoś wykonywał ją odpłatnie)

- odszkodowanie z tytułu przejazdów, rehabilitacji

- odszkodowanie z tytułu utraconego dochodu - jeśli rodzice dorabiali coś do emerytur

 

Nie sugerowałbym się podanymi powyżej stawkami, ponieważ nie są ona niczym uzasadnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich!

 

Kilka dni temu miałem wypadek samochodowy - otóż stałem na drodze (była mgła) bo inne samochody (jadące z naprzeciwka) wyprzedały samochód stojący na awaryjkach. Było ślisko na drodze. Nagle uderzył we mnie z tyłu samochód, który co prawda jak się okazało hamował, ale nie skutecznie i uderzył we mnie co doprowadziło do tego, że wypchnęło mnie do przodu i zderzyłem się czołowo z drugim samochodem jadącym z naprzeciwka. Mam pytania:

 

1. Samochoód jest do kasacji, szkody przekroczyły wartość samochodu (był uzywany, rocznik 1999). Ile mogę dostać?

 

2. Mam uszkodzony odcinek szyjny kręgosłupa (na szczęscie złamań nie ma) noszę gorset i boję się jeżdzic autem od tamtej pory, nawet siedząc z tyłu jako pasażer. Chodzę na rehabilitacje, jakieś masaże i ultradżwięki. Proszę o odpowiedź czy mogę ubiegać się o odszkodowanie i ile mniej więcej mogę dostać (biorąc pod uwagę fakt, że nie mam złamań, ale kręgoslup mnie boli i mam lęki przed jazdą autem). Oraz to że warunki na drodze były takie a nie inne.

 

Będe wdzieczny za szybką odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...