Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Ponowny uraz


tomaszek15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Rok temu miałem rekonstrukcję ACL i szycie łąkotki lewej nogi i byłem ubezpieczony tylko w 2 ubezpieczalniach. Po tym zdarzeniu ubezpieczyłem się jeszcze w kolejnych 2 zakładach. Pech chciał, że łąkotka znów była do zabiegu w lutym tego roku.

 

Teraz pytanie: czy ubezpieczalnie w których nie bylem ubezpieczony przy 1 zabiegu mogą odmówić wypłacenia mi odszkodowania podając za przyczynę wcześniejszą operację? Czy jest to zgodne z prawem i czy w takim przypadku będę mógł się odwoływać?

 

I jak to jest z kosztami leczenia? Ponieważ czytam sprzeczne informacje, iż mogę ubiegać się o zwrot kosztów leczenia z KAŻDEJ polisy w której miałem zwrot kosztów leczenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
tomaszek15 wrote:
Teraz pytanie: czy ubezpieczalnie w których nie bylem ubezpieczony przy 1 zabiegu mogą odmówić wypłacenia mi odszkodowania podając za przyczynę wcześniejszą operację? Czy jest to zgodne z prawem i czy w takim przypadku będę mógł się odwoływać?
Pozdrawiam
W mojej ocenie zależy od tego czy ów następny zabieg był koniecznością z uwagi na zdarzenie, które nastąpiło przed ubezpieczeniem. Jeśli tak odpada podstwa do roszczenia. Gdyby było to np. nastepne ponowne złamanie w tym samym miejscu to T.U. raczej nie może się wyłączać od odpowiedzialności. Jednak stosują zapisy, że wówczas procentowy uszcerbek na zdrowiu określą się jako różnicą po następnym wypadku, a po pierwszym nieszczęśliwym wypadku. Trzeba czytać dokładnie zapisy OWU.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...