Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

poślizg na nieodśnieżonej drodze wojewódzkiej


Rekomendowane odpowiedzi

moi drodzy

 

miałam wypadek na drodze wojewódzkiej która jest sporadycznie odśnieżana , ma straszne koleiny i grudy lodowe . jadąc po

tych grudach wpadłam w poślizg i zatrzymałam się na drzewie.jechałam z prędkościom 30km na godz moja córka została poszkodowana i hospitalizowana .czy jest jakaś szansa na odszkodowanie z tytułu nieodśnieżanych dróg? do kogo skierować odszkodowanie?

 

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"szansa na odszkodowanie z tytułu nieodśnieżanych dróg" teoretycznie jest , ale trzeba udowodnić winę zarządcy drogi

Czy była wezwana policja która sporządziła notatkę z tego zdarzenia?czy są świadkowie tego wypadku?

odszkodowanie z tego tytułu jest trudne do udowodnienia i uzyskania a sprawę taką z reguły roztrzyga sąd.

córka o wiele łatwiej za to może się ubiegać o odszkodowanie z NW twojego samochodu oraz za szkodę osobową z OC auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabianopulos wrote:
"szansa na odszkodowanie z tytułu nieodśnieżanych dróg" teoretycznie jest , ale trzeba udowodnić winę zarządcy drogi
?
winnym spowodowania kolizji jest niewątpliwie sam kierujący, jakby to ładnie ujął policjant który by przybył wezwany na miejsce - nie dostosował prędkości do warunków ruchu i dołożył do tego kilka stówek mandatu. więc nie zawracaj ludziom głowy takimi pomysłami.
30 km/h i takie skutki - wydaje się bardzo wątpliwe, ale nie byłem na miejscu nie oceniam. Skoro jednak i to była prędkość zbyt duża to należało zwolnić, (albo po prostu nie hamować jak zarzuciło)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...