Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

OC odszkodowanie a tuw pocztowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Prosilbym o mala pomoc i moze jakies propozycje co dalej?

 

20 stycznia mialem wypadek (jestem poszkodowanym) sprawca wypadku niestety

uciekl ale udalo mi sie wczesniej zapisac jego nr rej. Podalem te nr policji

po jakims tam czasie udalo sie go odnalesc Pan sie przyznal otrzymal madat

podal swoja polise ( TWU Pocztowe....). 23 stycznia (kiedy jeszcze nie

znalem polisy sprawcy) zglosilem sie do PZU o likiwdacje szkody (w pzu

posiadam tylko OC) co dziwne sprawe bardzo szybko zalatwiono... wyceniono

szkode (szkoda calkowita). Kiedy otrzymalem nr polisy sprawcy podalem go do

PZU, zas PZU przekazalo dokumenty (8 luty) do TUW Pocztowe (juz nie wspomne

ze dokumenty wedrowaly z warszawy do olsztyna przez 2 tyg). Wkoncu 16 lutego

TUW Pocztowe "przyznalo sie" ze otrzymali dokumenty, likwidator zapoznawal

sie z nimi chyba przez kolejne 2 tyg? Od poczatku marca nic sie nie

dzieje... otrzymalem informacje tylko ze wyslali dokumenty do sprawcy (o

potwierdzenie zdarzenia) i czekaja.. jako ze TUW Pocztowe ma tylko kilka

oddzialow w Polsce wszystko dzieje sie droga pocztowa. Dodadkowo moge

powiedziec ze w aktach sprawy jest protokul policyjny.

 

Teraz kilka pytan:

1. Jaki czas ma ubezpieczyciel na wyplate odszkodowania? Myslalem ze 30dni,

Pani w TUW Pocztowe stwierdzila ze 90... Jest jakis art. gdzie moge znalesc

taki zapis?

2. Czy potwierdzenie od sprawcy jest niezbedne do wyplacenia odszkodowania?

Nie wystarczy protokol policyjny?

 

Prosze pomoc, dziekuje.

 

 

ps. Dzwoniac dzis do tuw i informujac ze powinni w moim przypadku zastosowac 30dniowy okres wyplaty odszkodowania otrzymalem informacje ze dalej czekaja na oswiadczenie sprawcy... i raczej upieraja sie ze okres to 90dni... co dalej? Podania.. a moze sprawa sadowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Firmę ubezpieczeniową obowiązuje 30-dniowy termin udzielenia odpowiedzi na roszczenie. Ponieważ jak Pan napisał sprawca został ujęty i przyjął mandat, jest więc ewidentnie winny (w przypadku co do niejasności sprawcy szkody ZU może przedłużyć czas rozpatrzenia sprawy do 90 dni). Jeżeli ZU nie potrafi dotrzymać ustawowego terminu radziła bym wystosować pismo (najlepiej poleconym). Należało by przypomnieć, zakładowi ubezpieczeń, że ma Pan w takim przypadku prawo do odsetek ustawowych i nie jest tu okolicznością łagodzącą to, że nie otrzymali jeszcze dokumentów od sprawcy.

Zapis o 30 dniowym terminie znajduje się w artykule art. 14 Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asia wrote:
Witam.
Firmę ubezpieczeniową obowiązuje 30-dniowy termin udzielenia odpowiedzi na roszczenie. Ponieważ jak Pan napisał sprawca został ujęty i przyjął mandat, jest więc ewidentnie winny (w przypadku co do niejasności sprawcy szkody ZU może przedłużyć czas rozpatrzenia sprawy do 90 dni). Jeżeli ZU nie potrafi dotrzymać ustawowego terminu radziła bym wystosować pismo (najlepiej poleconym). Należało by przypomnieć, zakładowi ubezpieczeń, że ma Pan w takim przypadku prawo do odsetek ustawowych i nie jest tu okolicznością łagodzącą to, że nie otrzymali jeszcze dokumentów od sprawcy.
Zapis o 30 dniowym terminie znajduje się w artykule art. 14 Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych.
Pozdrawiam
Tak tez zrobie, zobaczymy co sie stanie. Postram sie odpowiedziec jak dalej ta sprawa sie toczy. Dziekuje za pomoc i odpowiedz.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

rufu_s1 wrote:

mają 30 dni na odpowiedz....proszę zająć się również sprawą odszkdowania za uszczerbek na zdrowiu

Maja nie maja.. Tak czy inaczej otrzymalem od nich dzis pismo ze "Wyslali zawiadomienie do sprawcy i do dnia dzisiejszego nie otrzymali odpowiedzi" "Sprawa zostala przekazana do likwidatora w celu ustalenia sprawcy...." pozatym tak jak pisalem wczesniej oni twierdza ze maja 90dni i . Bede pisal skargi ale watpie zebym cos przyspieszyl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
prosze o pomoc w sprawie jak dochodzic i od kogo odszkodowania za uszkodzony samochod przz sarne na terenie niezabudowanym gdzie nie ma znaku uwaga na zwierzeta lesne. na miejscu wypadku byla policja i spisala protokol .zaznaczam,ze nie mam autokaska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam,

 

Od niedawna jestem pośrednio "odpowiedzialny" za kolizję mojego samochodu z innym. Pośrednio, gdyż kierowcą był mój znajomy, a samochód ma wpisanego mnie, jako właściciela.

 

Sprawa polega na tym, iż posiadam ubezpieczenie w TUW. Chciałem w związku z tym dowiedzieć się, czy ewentualne zwyżki za kolizję odnoszą się tylko do ubezpieczeń zawartych przeze mnie wobec tylko tej firmy czy też wszystkich? I w ogóle ile mniej-więcej one wynoszą?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...