Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

nie ufam swojemu prawnikowi


abominog
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jakis czas temu mialem wypadek. sprawa jest w toku ale czuje sie jakos tak 'rolowany' przez prawnika. moje pytanie ;

czy mam prawo wgladu w dokumentacje(korespondencje) swojej sprawy. chodzi mi o to czy prawnik moze mi tego odmowic abbp powiedziec(radzej juz powiedzial) zewszystko pomiedzy nim a strona przeciwna odbywa sie przez telefon. jak to jest.

dodam ze sprawa dzieje sie w uk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

na Twoim miejscu zrezygnowałbym z takiego pełnomocnika, gdyż nie jest do końca z Tobą szczery. Konkurencja na rynku ogromna, a i oszustów nie brakuje. Znajoma mojej sąsiadki czekała 4 mieiące na kwotę 90 tys. euro i niestety nie doczekała się. Sprawa kończy właśnie swój finał w sądzie. Z jednosobowymi działalnościami godpodarczymi ,, specjalistami,, od odszkodowań daj sobie spokój. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy moge zrezygnowac z tej firmy jak sprawa jest juz w toku? a nawet dobiega konca?

dokladnie chodzi o to ze prawnik powiedzial ze strona przeciwna oferuje tyle a tyle ale niestety nie ma na to zadnych dowodow tj zadnej pisemnej oferty. podobno wszystko bylo zalatwiane telefonicznie. malo tego dostalem nawet list ze zgoda(do podpisania) na dana kwote a ubezpieczalnia mialaby wystawic czek na firme adwokacka a nie na mnie. czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły tak jest, że pośrednicy zastrzegają sobie wypłatę całego Twojego świadczenia na własne konto, pobierana jest prowizja w kwocie x% a następnie oddawana Ci jest reszta... Jeżeli masz do podpisania ugodę od Towarzystwa to jest ona w języku Polskim czy Angielskim? Każdą umowę z pośrednikiem można rozwiązać wypowiadając mu pełnomocnictwo do reprezentowania interesów w sprawie wypadku. Jeżeli możesz zdradzić jaka kwota jest Ci oferowana i jakiego rodzaju obrażenia poniosłeś, będzie można stwierdzić czy taka ugoda jest aby korzystna.. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniejsze problemy mogą ewentualnie się przyczynić do zawyżenia kwoty należnego odszkodowania a nie do jego pomniejszenia. Według mnie kwota jest tutaj mocno zaniżona. Na tym etapie nie możemy nic więcej stwierdzić ani doradzić, gdyż jest za mało danych. Jedno jest pewne, że faktycznie kancelaria jak powiedziałeś wcześniej ,,roluje'' Cię. Chyba, że sprawa jest aż tak prosta i pośrednik faktycznie zgłosił sprawę wykonał 3 telefony a Ubezpieczalnia rzuciła kwotą o której teraz rozmawiamy i wydaje się, że sprawa ma się ku końcowi. Dowiedz się co tak naprawdę zrobiła dla Ciebie owa kancelaria i wyciągnij wnioski..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centrum Polska wrote:
Wcześniejsze problemy mogą ewentualnie się przyczynić do zawyżenia kwoty należnego odszkodowania a nie do jego pomniejszenia. Według mnie kwota jest tutaj mocno zaniżona. .
Ubezpieczyciel obowiązany jest do naprawienia szkody, za którą jest odpowiedzialny, zatem jeśli poszkodowany miał przed wypadkiem urazy na które nałożyły się następstwa wypadku to jest podstawa do pomniejszenia odszkodowania, bo niby czemu Ubezpieczyciel miałby odpowiadać za coś czego nie zrobił jego Ubezpieczony?

Co do kwot nie wypowiadam się bo odbywa się to w oparciu o system prawa angielskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...