Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

poszkodowana na ulicy


Kruczek82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, piszę z pytaniem. Otóż moja żona została poszkodowana w wypadku samochodowym, nie ze swojej winy(tak stwierdziła policja). Miała uraz głowy z krwiakiem i stłuczenie kolana, jest blizna, bo musieli szyć. Jest na L4 od 4 tyg. Wiem , że bez oglądnięcia dokumentów ciężko stwierdzić, ale na jaki uszczerbek na zdrowiu możemy liczyć, zaznaczam,że była nieprzytomna tydzień. Teraz się leczy u neurologa, Z góry dziękuję za info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, żona nie potrzebuje rehabilitacji, kolano jakoś się goi, choć boli ją jak chodzi, a czasem nawet jak siedzi i wstanie. Ogólnie to największy problem mamy ze stwierdzeniem jak ten uraz głowy "przyczyni" się do uszczerbku na zdrowiu, bo to ciężko będzie lekarzowi zbadać na komisji. Zaznaczam, że żona ma trudności z wykonywaniem różnych rzeczy w domu, a do tego wszystkiego się boi, rzeczy wypadają jej z rąk, ma ogromne problemy ze świeżą pamięcią i co najgorsze przesypia całe dnie( od wypadku minęło 4 tyg). Nic nam nie wiadomo o rencie, ale o tych ubraniach i kosztach leczenia to wiemy. Jeszcze raz dziękuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczerbek na zdrowiu przy urazach neurologicznych jest bardzo trudny do oszacowania i musi dokonać tego wykwalifikowany lekarz orzecznik na podstawie dokumentacji medycznej i badania bezpośredniego.

Proszę pamiętać, że trwały uszczerbek na zdrowiu jest tylko elementem pomocniczym przy szacowaniu wysokości zadośćuczynienia o które żona może wystąpić.

 

Oprócz zadośćuczynienia, możecie Państwo wystąpić o:

- zwrot kosztów leczenia, rehabilitacji, przejazdów

- odszkodowanie z tytułu opieki osób drugich

- odszkodowanie z tytułu utraconego dochodu - jeśli takie roszczenie jest zasadne

 

Szkoda wydaje się być znacznych rozmiarów, dlatego ważny jest proces diagnostyczny.

 

Proszę gromadzić wszystkie faktury i paragony za leczenie, dokumentować przejazdy itp.

 

W przypadku pytań zachęcam do skorzystania ze stopki poniżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, wszystko gromadzimy, żona czuje się niby lepiej. Mam nadzieję, że to wszystko będzie niedługo tylko wspomnieniem. Znalazłem jakieś tabele uszczerbku na zdrowiu PZU chyba, ale nie da się jednoznacznie stwierdzić ile mojej żonie się należy. Do komisji jeszcze trochę nam zostało, ale chcieliśmy tak choć w przybliżeniu wiedzieć na ile możemy się przygotować. Jeśli chodzi o zadośćuczynienie to wiemy iż jest to "rzecz"nie do policzenia, bo np ból jest sprawą indywidualną, dlatego chcieliśmy choć wiedzieć, od ludzi z doświadczeniem w takich sprawach, na ile możemy liczyć z uszczerbku na zdrowiu. Z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...