Jump to content
Forum Odszkodowania

poszkodowana na ulicy


Kruczek82
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich, piszę z pytaniem. Otóż moja żona została poszkodowana w wypadku samochodowym, nie ze swojej winy(tak stwierdziła policja). Miała uraz głowy z krwiakiem i stłuczenie kolana, jest blizna, bo musieli szyć. Jest na L4 od 4 tyg. Wiem , że bez oglądnięcia dokumentów ciężko stwierdzić, ale na jaki uszczerbek na zdrowiu możemy liczyć, zaznaczam,że była nieprzytomna tydzień. Teraz się leczy u neurologa, Z góry dziękuję za info.
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź, żona nie potrzebuje rehabilitacji, kolano jakoś się goi, choć boli ją jak chodzi, a czasem nawet jak siedzi i wstanie. Ogólnie to największy problem mamy ze stwierdzeniem jak ten uraz głowy "przyczyni" się do uszczerbku na zdrowiu, bo to ciężko będzie lekarzowi zbadać na komisji. Zaznaczam, że żona ma trudności z wykonywaniem różnych rzeczy w domu, a do tego wszystkiego się boi, rzeczy wypadają jej z rąk, ma ogromne problemy ze świeżą pamięcią i co najgorsze przesypia całe dnie( od wypadku minęło 4 tyg). Nic nam nie wiadomo o rencie, ale o tych ubraniach i kosztach leczenia to wiemy. Jeszcze raz dziękuje.
Link to comment
Share on other sites

Uszczerbek na zdrowiu przy urazach neurologicznych jest bardzo trudny do oszacowania i musi dokonać tego wykwalifikowany lekarz orzecznik na podstawie dokumentacji medycznej i badania bezpośredniego.

Proszę pamiętać, że trwały uszczerbek na zdrowiu jest tylko elementem pomocniczym przy szacowaniu wysokości zadośćuczynienia o które żona może wystąpić.

 

Oprócz zadośćuczynienia, możecie Państwo wystąpić o:

- zwrot kosztów leczenia, rehabilitacji, przejazdów

- odszkodowanie z tytułu opieki osób drugich

- odszkodowanie z tytułu utraconego dochodu - jeśli takie roszczenie jest zasadne

 

Szkoda wydaje się być znacznych rozmiarów, dlatego ważny jest proces diagnostyczny.

 

Proszę gromadzić wszystkie faktury i paragony za leczenie, dokumentować przejazdy itp.

 

W przypadku pytań zachęcam do skorzystania ze stopki poniżej.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź, wszystko gromadzimy, żona czuje się niby lepiej. Mam nadzieję, że to wszystko będzie niedługo tylko wspomnieniem. Znalazłem jakieś tabele uszczerbku na zdrowiu PZU chyba, ale nie da się jednoznacznie stwierdzić ile mojej żonie się należy. Do komisji jeszcze trochę nam zostało, ale chcieliśmy tak choć w przybliżeniu wiedzieć na ile możemy się przygotować. Jeśli chodzi o zadośćuczynienie to wiemy iż jest to "rzecz"nie do policzenia, bo np ból jest sprawą indywidualną, dlatego chcieliśmy choć wiedzieć, od ludzi z doświadczeniem w takich sprawach, na ile możemy liczyć z uszczerbku na zdrowiu. Z góry dziękuję.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...