Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek samochodowy - spowodowany przez Tira


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Tydzień temu ja i mój narzeczony mieliśmy wypadek samochodowy. Na czerwonych światłach wjechał w nas od tyłu tir. Kierowcy musiało się przysnąć i z całych sił nas uderzył. tak, że cały tył samochodu jest zmiażdżony. Odrzuciło nas w bok do rowu i mieliśmy zapięte pasy dlatego uniknęliśmy większych kontuzji, ale....

Uderzyłam w boczne drzwi i doznałam lekkiego uszczerbku na zdrowiu. W szpitalu orzekli, że mam skręcenie kręgosłupa na odcinku szyjnym i tydzień chodzę w kołnierzu usztywniającym , a także rozcięło mi prawą powiekę i mam założone 4 szwy. Lekarze stwierdzili, że nie będzie to miało większych konsekwencji w przyszłości, jednakże do 2 miesięcy będę cierpieć silne bóle kręgosłupa i tak też jest... na dodatek w skutek uderzenia zaczęłam mieć bóle nie tylko kręgosłupa ale również brzucha, a także uszkodziło mi wzrok (widzę niewyraźnie na prawe oko). Ogólnie rzecz biorąc jestem obolała i to bardzo, źle widzę, źle sypiam i mam ciągłe lęki jak wsiadam do samochodu.

Pytając się w ubezpieczalni stwierdzili, że z takimi obrażeniami nie mogę ubiegać się o żadne odszkodowanie a że i na samochód ciężko będzie uzyskać kwotę większą niż połowa wartości auta.

 

Czy to prawda? Czy nie ma najmniejszych szans by uzyskać większego odszkodowanie za samochód i czy nie ma szans na minimalne zadośćuczynienie dla mnie za uszczerbek na zdrowiu fizycznym i psychicznym?

 

Proszę o rady.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku dochodzenia odszkodowania z ubezpieczenia OC Ubezpieczyciel obowiązany jest do naprawienia szkody do pełnej jej wysokości (chyba, że jest przyczynienia, współwina - ale to nie w Państwa przypadku).

 

Obrażenia jakich Pani doznała jak najbardziej uprawniają Panią do zadośćuczynienia i odszkodowania. Uraz kręgosłupa jest odbierany przez niektórych jako "błahy" ale cechuje go bardzo duże nasilenie bólowe o czym powszechnie się zapomina. Zadośćuczynienie ma skompensować właśnie ten ból i cierpienie.

 

W przypadku pytań zachęcam do skorzystania ze stopki poniżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
kohta wrote:
mianowicie ostatnio miałem wypadek tirem (uderzyła w nas na czołowe laweta z łódkami), mam umowe o zlecenie na wykonywanie pracy 24/7 i chciał bym dowiedzieć się czy nalezy mi się jakieś odszkodowanie/czy mogę się starać o odszkodowanie. Nie mam złamanej zadnej kości, lecz mam szywaną noge i wstrząs móżgu.
P.S.
Za szybka odpowiedź był bym bardzo wdzięczny gdyż sprawa nagli.
(przepraszam jeśli taki temat był kiedyś otwarty, to nie mogłem go znaleść.)

Darek z Podlaskiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...