Jump to content
Forum Odszkodowania

wypadek samochodowy - spowodowany przez Tira


Recommended Posts

Witam.

 

Tydzień temu ja i mój narzeczony mieliśmy wypadek samochodowy. Na czerwonych światłach wjechał w nas od tyłu tir. Kierowcy musiało się przysnąć i z całych sił nas uderzył. tak, że cały tył samochodu jest zmiażdżony. Odrzuciło nas w bok do rowu i mieliśmy zapięte pasy dlatego uniknęliśmy większych kontuzji, ale....

Uderzyłam w boczne drzwi i doznałam lekkiego uszczerbku na zdrowiu. W szpitalu orzekli, że mam skręcenie kręgosłupa na odcinku szyjnym i tydzień chodzę w kołnierzu usztywniającym , a także rozcięło mi prawą powiekę i mam założone 4 szwy. Lekarze stwierdzili, że nie będzie to miało większych konsekwencji w przyszłości, jednakże do 2 miesięcy będę cierpieć silne bóle kręgosłupa i tak też jest... na dodatek w skutek uderzenia zaczęłam mieć bóle nie tylko kręgosłupa ale również brzucha, a także uszkodziło mi wzrok (widzę niewyraźnie na prawe oko). Ogólnie rzecz biorąc jestem obolała i to bardzo, źle widzę, źle sypiam i mam ciągłe lęki jak wsiadam do samochodu.

Pytając się w ubezpieczalni stwierdzili, że z takimi obrażeniami nie mogę ubiegać się o żadne odszkodowanie a że i na samochód ciężko będzie uzyskać kwotę większą niż połowa wartości auta.

 

Czy to prawda? Czy nie ma najmniejszych szans by uzyskać większego odszkodowanie za samochód i czy nie ma szans na minimalne zadośćuczynienie dla mnie za uszczerbek na zdrowiu fizycznym i psychicznym?

 

Proszę o rady.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

W przypadku dochodzenia odszkodowania z ubezpieczenia OC Ubezpieczyciel obowiązany jest do naprawienia szkody do pełnej jej wysokości (chyba, że jest przyczynienia, współwina - ale to nie w Państwa przypadku).

 

Obrażenia jakich Pani doznała jak najbardziej uprawniają Panią do zadośćuczynienia i odszkodowania. Uraz kręgosłupa jest odbierany przez niektórych jako "błahy" ale cechuje go bardzo duże nasilenie bólowe o czym powszechnie się zapomina. Zadośćuczynienie ma skompensować właśnie ten ból i cierpienie.

 

W przypadku pytań zachęcam do skorzystania ze stopki poniżej.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pytania w TU zawsze będą się kończyły odpowiedzią negatywną. Tak jak twierdzi Patrycja można Ci pomóc ale zakładam, że nikt tego nie zrobiu zupełnie za darmo. e-mail: odszkodowania@onet.pl
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
kohta wrote:
mianowicie ostatnio miałem wypadek tirem (uderzyła w nas na czołowe laweta z łódkami), mam umowe o zlecenie na wykonywanie pracy 24/7 i chciał bym dowiedzieć się czy nalezy mi się jakieś odszkodowanie/czy mogę się starać o odszkodowanie. Nie mam złamanej zadnej kości, lecz mam szywaną noge i wstrząs móżgu.
P.S.
Za szybka odpowiedź był bym bardzo wdzięczny gdyż sprawa nagli.
(przepraszam jeśli taki temat był kiedyś otwarty, to nie mogłem go znaleść.)

Darek z Podlaskiego
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...