Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Czy nadal mam szanse na odszkodowanie?


kkjp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panstwa serdecznie.

 

Szesc lat temu, wracajac z pracy uleglam wypadkowi. Przebiegajac przez ulice mialam zderzenie z samochodem. Chociaz okolicznosci tego zdarzenia nie sa dla mnie do tej pory jasne. W rezultacie uleglam zlamaniu kostki przysrodkowej i zostalam zoperowana tu w Irlandii. Na stale mam 2 sruby w nodze. Nigdy nie staralam sie o zadne odszkodowanie, gdyz po kroto po wypadku wuyjechalam z kraju i nie wiedzialam czy wroce tutaj. Czy jest zatem szansa by nadal ubiegac o odszkododwanie czy raczej roszczenie to si eprzedawnilo. Gdzie moglabym uzyskac porady w tej sprawie? Bede wdzieczna za wselka pomoc i informacje.

Pozdrawiam seredecznie wszystkich uzytkownikow forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze rozumiem to przebiegając robiła to pani w miejscu niedozwolonym. A czy kierowca samochodu został ukarany mandatem, czy poprostu jechał przepisowo?? Jeżeli nie ma się kierowcy samochodu nic do zarzucenia to i pani roszczenia wobec niego będą niezasadne. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kkjp wrote:
Witam Panstwa serdecznie.

Szesc lat temu, wracajac z pracy uleglam wypadkowi. Przebiegajac przez ulice mialam zderzenie z samochodem. Chociaz okolicznosci tego zdarzenia nie sa dla mnie do tej pory jasne. W rezultacie uleglam zlamaniu kostki przysrodkowej i zostalam zoperowana tu w Irlandii. Na stale mam 2 sruby w nodze. Nigdy nie staralam sie o zadne odszkodowanie, gdyz po kroto po wypadku wuyjechalam z kraju i nie wiedzialam czy wroce tutaj. Czy jest zatem szansa by nadal ubiegac o odszkododwanie czy raczej roszczenie to si eprzedawnilo. Gdzie moglabym uzyskac porady w tej sprawie? Bede wdzieczna za wselka pomoc i informacje.
Pozdrawiam seredecznie wszystkich uzytkownikow forum
W Pani sprawie zastosowanie ma zasada ryzyka, czyli ciężar odpowiedzialności cywilnoprawnej przerzucony jest na kierującego i Ubezpieczyciela. Aby uwolnić się od odpowiedzialności muszą wykazać jedną z trzech przesłanek egzoneracyjnych (wyłączających winę): siłę wyższą, wyłączną winę osoby trzeciej, wyłączną winę poszkodowanego.

Biorąc pod uwagę okoliczności sprawy Ubezpieczyciel może przerzucić winę na Panią w związku z nieprawidłowym zachowaniem - decydujące będą okoliczności wypadku, zachowanie kierowcy itp.

Jeśli chodzi o przedawnienie to wszystko zależy od okoliczności sprawy, wydaje się że roszczenie nie jest przedawnione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...