Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek z winy kierowcy busa którego byłam pasarzerką


osmy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ok miesiąca temu moja babcia (75lat) jadąca po za miasto, w odwiedziny do wujka miała wypadek. (bus) nie zachowując szczególnej ostrożnosći najechał na tył pojazdu w wyniku czego babcia przewróciła się i ma cięzkie złamanie przedramienia, ramienia, stawu łokciowego, liczne siniaki i potłuczenia. Przeszła operacje (drutowano jej ręke) i przebywała w szpitaku ponad 7 dni. W sprawie kierowcy wszczęto postępowanie karne. jak sprawa wygląda z ubezpieczeniem ? od kogo się ubiegać o ubezpieczenie ? od kierowcy ? oc przewoznika ? Moja babcia potrzebuje teraz obieki ponieważ nic nie jest w stanie zrobic sama mało tego, nie ma pieniędzy... wszysko idzie na leki, taksówki do szpitali wszyskie pomoco ortopedyczne. Moje pytanei brzmi czy jest możliwość ubiegać się o częsc pieniedzy z ubezpieczenia oc przewoznika i nie czekac z tym do zakonczenia leczenia? aktualnei finansowo rodzina pomaga babci ale to naprawde nie sa male pieniądze. jezeli mozna jak to zrobić. Za wszyskei ccenne pomoce dziekuje z góry

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek o wypłatę odszkodowania powinniście zgłosić do ubezpieczyciela samochodu sprawcy, wygląda że będzie to ubezpieczenie OC busa.

W chwili obecnej możecie wystąpić o zaliczkę na poczet kosztów leczenia.

 

Babcia ma prawo do:

- zadośćuczynienia

- odszkodowania z tytułu opieki osób drugich, kosztów leczenia, przejazdów i rehabilitacji

 

Proszę gromadzić rachunki i faktury.

 

W przypadku pytań zachęcam do zadawania pytań poprzez formularz zgłoszeniowy - stopka poniżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
dziekuję bardzo za informacje ponieważ rozwiała moje wątpliwości ponieważ z tego co się dowiadywałem to nie ma szans otrzymać wczesniej pieniędzy jak po zakończeniu leczenia. Korzystając z okazji chciałbym zadać jeszcze jedno pytanie czy jest konieczne w pierwszym pismie z prośbą o poczet na leczenie wypisywać jaka kwota zadoścuczynienia nas interesuje czy wystąpić tylko po zaliczkę na poczet kosztów leczenia bez roszczen z zadoścuczynienia?? Jeżeli babcia ma prawo do zadoścuczynienia i odszkodowania z tytułu opieki osob drugich, kosztów leczenia oraz przejazdów i rehabilitacji to muszę wypisywać dwa odrębne pisma czy jest konieczność wypisywać wszysko na jednym pismie a może lepiej na dwóch ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Do powyższych informacji dodam, że babci należy się również odszkodowanie z NNW samochodu, którym podróżowała-jeżeli ten samochód takie ubezpieczenie posiada, a także z innych ubezpieczeń na życie - NNW , jeżeli takowe posiada. Chetnie pomogę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...