Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie z PZU po ponad trzech latach od wypadku.


Pytanie01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Po prawdzie sam nie wiem jak do tego mogło dojść, ale fakt jest faktem.

W listopadzie 2007 pobito mojego ojca- doznał poważnego uszczerbku na zdrowiu. On wielce mądry dowiedział się, a raczej źle zrozumiał, co jest po prostu śmieszne, że wniosek o odszkodowanie można zgłaszać trzy lata po zakończeniu rehabilitacji- my głupi mu uwierzyliśmy, więc on zwlekał. Otóż wczoraj poszedł składać papiery, a się okazało, że nie można, gdyż to są ponad trzy lata, ale od wypadku. Tutaj można człowieka po prawdzie wyśmiać, ale nam nie jest do śmiechu. Co do policji, to oni przejęli tą sprawę, ale po pewnym czasie została ona umorzona wobec niewykrycia sprawców. Mój ojciec płaci dość duże ubezpieczenie, więc byliśmy pewni, że dostałby spore odszkodowanie, lecz jak się okazuje guzik najprawdopodobniej z tego.

 

Moje pytanie jest następujące:

 

Czy jest jakaś możliwość, nie wiem jakieś kruczki prawne, czy jest jeszcze jakaś nadzieja, szansa na to, że to odszkodowanie z PZU zostanie mu wypłacone? Mojej rodzinie bardzo na tym zależy, gdyż były by to raczej większe pieniądze.

 

Czytałem taki przepis prawny, ale nie wiem, czy on się pokrywa ze sprawą mojego ojca.

 

§ 2. Jeżeli szkoda wynikła ze zbrodni lub występku, roszczenie o naprawienie szkody ulega przedawnieniu z upływem lat dwudziestu od dnia popełnienia przestępstwa bez względu na to, kiedy poszkodowany dowiedział się o szkodzie i o osobie obowiązanej do jej naprawienia.

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku ubezpieczenia dobrowolnego NNW (na Życie) termin przedawnienia wynosi 3 lata od dnia zaistnienia wypadku.

 

Termin, który wynika z art. 442 (1) par. 2 k.c. ma zastosowanie do odpowiedzialności deliktowej, czyli do sprawców pobicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...