Jump to content
Forum Odszkodowania

7% -owy uszczerbek na zdrowiu - realny???


soprzem
 Share

Recommended Posts

Rekonstrukcja kolana ACL ( zerwane wiazadło przednie krzyżowe, wycieta część łąkotki) - 8 tygodni L4 - PZU przyznało 7% uszczerbku na zdrowiu ( byłam na komisji). Czy sie odwoływać? Jak zakwalifikowano takie lub podobne przypadki ? Jaka wysokość uszczerbku? Proszę o Państwa doświadczenia z podobnymi ubezpieczycielami i ich interpretacją.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Na jaką kwotę jesteś ubezpieczony? Oczywiście, że się odwołuj. Idź jeszcze do jakiegoś lekarza po kolejną diagnozę i wyślij to wraz z odwołaniem. Ja za reko ACL i szycie łąkotki dostałem 7 % w PTU (odwołanie odrzucone) i 12 % w PZU (ale na małą kwotę byłem ubezpieczony). Próbuj. Najlepiej odwołanie napisz z osoba, która wygrała już jakieś odwołanie z ubezpieczalnią.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Nanusia wrote:
witam

po wypadku w grudniu'09 doznałam ok.13% trwałego uszczerbku, z tego co czytałam statystycznie TU z OC płacą 1000-3000 za procent, co teoretycznie powinno być to uzależnione od wieku aktywności itp. jak na razie otrzymałam 9 tyś za 9% po urazie, teraz doszły jeszcze trwałe skutki wg lekarza to minimum 13%. w tej sytuacji chciałam zapytać jak wyliczyć odpowiednią kwotę? wiem, że kwota ta składa się z odszkodowania za trwały uszczerbek oraz zadośćuczynienia.
w jakich granicach kwotę mogę wnioskować? za uszczerbek wg. statystyk by wyszło ok. 30tyś a zadośćuczynienie to jeszcze osobno czy już w tym? czy to jest realna kwota? przy czym z tego co mi powiedziano uzazy kręgosłupa są "wredne" i później będzie jeszcze gorzej

Proszę o pomoc
z góry dziękuję
pozdr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...