Jump to content
Forum Odszkodowania

Kwota rozszczenia - wypadek komunikacyjny


Encorte
 Share

Recommended Posts

Mam pytanie dotyczące odszkodowania z polisy OC. W zeszłym roku podróżując jako pasażer miałem wypadek komunikacyjny. Od razu zostałem przetransportowany do szpitala w Rzeszowie (pochodzę z Sanoka). W nocy miałem operowaną rękę lewą. Złamanie trzonów obu kości w przedramieniu (zespolenie płytką i drutem). Na następny dzień miałem przeprowadzoną drugą operację polegającą na usunięciu nerki prawej. Oprócz tego miałem złamane głowy 6 żeber. krwiak na wątrobie, uszkodzoną śledzionę (nie została usunięta), zerwanie II stopnia więzozrostu obojczykowo--barkowego, wstrząs mózgu. W szpitalu spędziłem 13 dni. Później specjalna dieta, sprzęt rehabilitacyjny, wizyty kontrolne, lekarz zalecił mi nie uprawianie sportów drużynowych, kontaktowych. Moje pytanie jest następujące. Jaką kwotę roszczenia wpisać w wniosku o ubezpieczenie. Nie chcę zaniżyć, ani nie przesadzić. Z ubezpieczenia szkolnego otrzymałem 40 % uszczerbku na zdrowiu, Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Kwota zadośćuczynienia jest trudna do podania ponieważ nikt z nas nie zna sytuacji związanej z Pana osobą, następstwami wypadku w życiu prywatnym, szkolnym. Myślę, że kwoty o jakich Pan myślał są zdecydowanie za niskie, ale podanie ostatecznej wysokości wymaga analizy sprawy.

 

Z ubezpieczenia OC ma Pan prawo do:

- wspomnianego już zadośćuczynienia

- odszkodowania z tytułu opieki osób drugich

- odszkodowania z tytułu przejazdów, leczenia, rehabilitacji

- być może będą zasadne roszczenia rentowe, ale to wymaga szczegółowej analizy

 

Proszę napisać, czy w momencie wypadku miał Pan zapięte pasy bezpieczeństwa oraz czy kierujący był trzeźw bo są to okoliczności mogące skutkować tzw. przyczynieniem tj. obniżeniem odszkodowania.

 

Kwoty wysokie są możliwe do uzyskania raczej w wyniku działania pełnomocnika lub skierowania sprawy na drogę sądową.

 

W przypadku pytań proszę o kontakt z naszą firmą - stopka poniżej.

Link to comment
Share on other sites

Podczas wypadku nie miałem zapiętych pasów. Siedziałem z tyłu na środku. Z lewej strony przyjaciel który zginął a po prawej przyjaciółka mojej dziewczyny która również zginęła. Kierowca był trzeźwy. Otrzymał wyrok w zawieszenie i zakaz prowadzenia pojazdów. Kierowcą był mój kolega. W szpitalu byłem pod opieką psychologa. Przed wypadkiem był aktywny fizycznie w czasie letnim prawie codziennie grałem w siatke, kosza itp. Prosiłbym o napisanie samej kwoty zadośćuczynienia, pozostałą kwotę mam mniej więcej wyliczoną. Przed wypadkiem miałem plany iść do wojska na zawodowego albo do szkoły oficerskiej. Jednak teraz już nie mogę, na komisji otrzymałem kategorię D (nie zdolny do służby w czasie pokoju). Dziękuje bardzo za odpowiedzi.
Link to comment
Share on other sites

Szkoda wydaje się bardzo duża, ale nie podejmę się podania orientacyjnej kwoty. Myślę że na pewno powyżej 100.000,00 zł.

 

Możliwości uzyskania zadośćuczynienia będą uzależnione od odpowiedniego udokumentowania oraz od Ubezpieczyciela który będzie po drugiej stronie.

 

Brak zapiętych pasów będzie skutkował raczej na pewno przyczynieniem, a chyba bez pomocy prawnej ciężko będzie Panu je odpowiednio zmniejszyć lub w ogóle się od niego uwolnić.

Link to comment
Share on other sites

brak pasów może być tylko i wyłącznie przyczynieniem do tego że uszczerbek na zdrowiu jest większego stopnia , nie może to mieć wpływu na to aby nie dało się uzyskać odszkodowania polubownie ,
Link to comment
Share on other sites

Dziękuje bardzo za wypowiedzi. Osoby, które by chciały przeglądnąć dokumentację medyczną niech napiszą swój adres e-mail, a prześlę wszystko co posiadam.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

 

Centrum Polska wrote:

Myslę, że w granicach 120 000 zł możnażądać...

Bez szczegółowego zapoznania się z dokumentacją medyczną i wywiadu z samym poszkodowanym trudno szacować szkody. Wobec tego podana kwota może być nawet znacznie zaniżona. Tym bardziej, że wysokość zadośćuczynienia nie jest tylko zależna od wyskości stwierdzonego trwałego uszczerbku an zdrowiu ale aktualnego stanu poszkodowanego jak i wpływu szkody na dalsze jego życie- prywatne i zawodowe. Tym bardziej, że sam poszkodowany napisał, że przed wypadkiem był aktywny fizycznie, a panadto miał plany na przyszłość aby iść do wojska na zawodowego albo do szkoły oficerskiej. Wszystko to po wypadku legło w gruzach. To wszystko to jednak nadal mało do szacowania szkód- nie wiemy jaki jest aktualny stan poszkodowanego, czy np. wymaga opieki innych osób, w jakim stopniu jest sprawny, czy doszło do zeszpecenia widocznych miejsc narządów ciała etc..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...