Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

decyzja pzu


rafalsky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. w sieprniu uległem wypadkowi w pracy ( uszkodznie więzadła barkowo obojczykowego pomiędzy I i II stopniem) w związku z czym złożyłem do zusu i pzu wniosek o odszkodowanie.. dzis otrzymałem pismo z pzu w którym informują mnie, że trwały uszczerbek na zdriwu wynosi 1% i wynikająca z tego kwotę otrzymam na konto.. decyzje taka podjeto zaocznie, bez zadnej komsji lekarskiej, bez wgladu do kartotek lekarskich, zdjcec rtg i usg.. oczywscie nie zgadzam sie z ta kwota i procentem.. ale w pismie jest napisane, ze jedyne co moge zrobic, to zalozyc sprawe w sadzie, o odwolaniu nie ma ani slowa.. jak to jest faktycznie z tym?? i czy ma ktos moze informacje jaki przedzial proscentowy jest na tego typu uszkodzenia?? dodam, ze wypadek mial miejsce 6 miesiecy temu, a do dzis reke moge zginac tylko w 70%.. prosze o odpowiedz..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
witam ponownie.. otrzymałem pismo od pzu, że zostało przyznane odszkodowanie w wysokości 1%, z czym się nie zgadzam, złożyłem odwołanie, w ktorym poprosilem o komisje lekarska, ostrzymałem odpowieź, że pozostaje 1% i komisja nie jest potrzebna, a dzis zadzownil do mnie pan z pzu z pytaniem dlaczego jestem niezadowolony, i ze lekarz ktory ocenil uczerbek na poziomie 1% jest wybitnym specjalista z kilkoma tytulami doktorskimi i powinno byc wszystko jasne.. ale jesli koniecznie chce komsiji, to mam napisac kolejne odwolanie..;/;/ ale mam nie liczyc na wiele... co zrobic w takiej sytuacji ?? prosze o pomoc, bo nie wiem co robic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
saszek5 wrote:
Witam , w piątek 03.12.2010 miałem wypadek samochodowy. Kierowca Toyoty wymusił pierwszeństwo na mnie (poruszałem się główną drogą, on wyjeżdżał z posesji). Napisaliśmy oświadczenie, w którym owy pan przyznał się do winy. Sprawę zgłosiłem od razu do PZU. Tam wyceniono moje auto na 1900zł, stwierdzono że jest to szkoda całkowita. Samochód którym jechałem to peugeot 405 1,9 turbo diesel 1993 rocznik, pierwsza rejestracja w roku 1997. Samochód jest z bardzo dobrym wyposażeniem : klimatyzacja, skóra w środku, elektryczne szyby, lusterka itd - więc na chociażby allegro jest ceniony na ok 3000-4500 zł. Postanowiłem swój samochód naprawić, ale jak ja mam to zrobić za 1800 zł ?! Nawet bez kolorowych elementów blacharskich nie jestem w stanie wygospodarować tych pieniędzy w ten sposób by starczyło na naprawę. Co mogę zrobić, by odwołać się od decyzji PZU. Koszt tego samochodu ( byłem u mechanika) kalkuluje się w okolicach 3000zł. W opisie rzeczoznawca wszystko dokładnie opisał : uszkodzony zderzak, cofnięty pas przedni, zbita lewa lampa i kierunkowskaz, wgnieciona maska i błotnik, złamana kierownica, uszkodzona chłodnica klimatyzacji i chłodnica wody, pęknięta kierownica, uszkodzona belka(sam koszt regeneracji belki to 1300zł ! ) . W PZU dowiedziałem się jedynie że od ich decyzji mogę się odwołać, ale jak to zrobić, jakie papiery dostarczyć już mi nikt nie chciał udzielić informacji. Bardzo proszę o pomoc, zależy mi na jak najszybszym załatwieniu tej sprawy.

Pozdrawiam,
Kamil.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...