Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek w autobusie w drodze do pracy


kefirek22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jadąc do pracy autobusem,auto wymusiło pierwszenstwo i autobus gwałtownie zachamował w skutek tego doznałam urazu mam złamanie kosci strzałkowej gips na 2 tyg.Nie zgłaszałam teo kierowcy bo byłam w szoku dopiero gdy wysiadałam z autobusu poczułam mocny bol w kolanie,udałam sie do szpitala i tam stwierdzona złamanie nogi.

Czy moge sie ubiegac o jakies odszkodwanie ze strony lini auobusowej ??? Wszystko zgłaszałam do głownego dyspozyora lini pkm podawałam nr lini nr autobusu o ktorej jechał i mam tez świadka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszkodowanie z ZUS nie należy się Pani ponieważ wypadek nie był wypadkiem przy pracy, jeśli posiada Pani dobrowolne ubezpieczenia NNW to można wystąpić o wypłatę świadczeń.

 

Co do odszkodowania z ubezpieczenia OC autobusu to są podstawy do takich wnoszenia roszczeń, jednak okoliczności danej sprawy (wymuszenie pierwszeństwa przez inny pojazd) mogą pojawić się problemy w trakcie likwidacji szkody. Warto zadbać o świadków zdarzenia.

 

W przypadku pytań zachęcam do skorzystania ze stopki poniżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wyglada jeżeli mam umowe na okres próbny 3 miesiace .... konczy mi sie umowa 28.02.2011

Podejrzewam ze bede dłuzej na zwolnieniu lekarskim wątpie w to zebym dostała umowe kolejna jak to wyglada jak bede osoba bezrobotna???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypłatę zasiłku przejmie ZUS. W Pani przypadku należałoby zgłosić pracodawcy wypadek w drodze do pracy. Daje to Pani prawo do zasiłku chorobowego w wysokości 100 procent podstawy wymiaru zasiłku, czyli nie będzie straty w dochodzie w związku ze zwolnieniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgłosiłam procodawcy jako wypadek w drodze do pracy......czy pracodawca moze spisac sam protokół ?? Czy musi to byc osoba z uprawnieniami czyli Bhp-owiec.

Z tego co sie dowiedziałam to musi ael mój pracodawca twierdzi ze nie i wczoraj chciał spisac protokół telefonicznie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
kiwikasia wrote:
witam. niedawno doznałam złamania (kość ramienna, leczenie gipsem przez około 6-8 tygodni) w wyniku nagłego hamowania mpk, w którym się znajdowałam. w czasie wypadku stałam tyłem do kierunku jazdy wskutek czego nie widziałam sytuacji na drodze ale widziała to znajoma- na skrzyżowaniu świetlnym pomimo pomarańczowego światła kierowca zamiast zwalniać-przyspiesza,najprawdopodobniej myśląc że zdąży przejechać pomimo tego że przed autobusem na tym samym pasie znajdował się samochód "nauka jazdy".to auto zahamowało i kierowca mpk również,wszyscy pasażerowie w obrębie mojego wzroku znaleźli się na podłodze,jedna pasażerka doznała skręcenia stawu kolanowego, ja zaś złamania. na miejsce została wezwana policja i pogotowie. złożyłam zeznania na policji dzień później, poddałam się obdukcji lekarskiej. zeznania złożył także świadek zdarzenia. policjant w czasie zeznania poinformował mnie o możliwości spotkania ze sprawcą w obecności biegłego sądowego i zapytał o proponowaną przeze mnie kwotę zadośćuczynienia. mam pytanie właśnie odnośnie tek kwestii-jaka kwota ewentualnie jest możliwa do egzekwowania od sprawcy? dziękuję za pomoc.

katarzyna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

nikopali wrote:

witam;)25.03.2009 jadąc autobusem mpk byłam uczestnikiem kolizji-z winy kierowcy auta osobowego.Z miejsca zdarzenia wzięła mnie karetka ale wypisali mnie po 6 godzinach.Na drugi dzień na własną rękę udałam się do lekarza rodzinnego on skierował do neurologa.Okazało się,że mam niestabilność kręgów szyjnych z ograniczeniem ruchomości kręgosłupa,naciągnięte ścięgna w prawej ręce,wstrząs mózgu i przeszłam załamanie nerwowe--opinia psychologa.Obecnie mam rehabilitację i czekam na wynik tomografii głowy.Leczenia na pewno nie skończę do końca roku ale mam pytanie czy oprucz odszkodowania z oc sprawcy mogę się ubiegać o odszkodowanie z nw mpk-przecież byłam ich pasażerką-proszę o odpowiedż.A jeszcze jedno czy mogę starać się juz o odszkodowanie bo leczenia na pewno szybko nie skończę a wszystko sporo kosztuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...