Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

odszkodownie z OC za wypadek samochodowy


lucyna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałam uzyskać informacje na temat odszkodowań. Miałam wypadek w podróży słuzbowj własnym samochodem. Sprawca wymusił pierwszeństwo przejazdu. Już jest po wyroku sądu. Ja miałam złamany mostek, wstrzśnienie mózgu, uszkodzenie kolana, leczę się już 6 miesięcy. Z ZUS dostałam odszkodowanie za złąmanie mosta 10% uszczerbku na zdrowiu. Mam pytanie czy moge wystąpić o odszkodowanie z OC sprawcy i jeżeli nie mam żadnych rachunków za leczenie (leczyłam się z NFZ) rachunków za lekarstwa, czy rachunki za taksówki, mieszkam 3 km od dworca PKS i nie ma możliwości dojechania żadnym środkiem transportu a mieszkam sama. czy jest możliwość otrzymanie odszkodowania za ten wypadek od firmy ubezpieczenieowej, czy tylko procent od uszczerbku na zdrowiu który uzna lekarz orzecznik? jeżeli ktoś był w takiej sytuacji z góry dziekuję za poradę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie czy mogę wystapić do firmy ubezpieczającej o inne koszty. PZU ma określony wzór formularza zgłoszeniowego i na tej podstawie przyznaje odszkodownie ile uzna za stosowne. to moj pierwszy taki wypadek i nie bardzo się orientuję gdzie i co mogę otrzymać i jakie dokumenty złożyć. z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej powina Pani ubiegać się o odszkodowanie z tytułu uszczerbku na zdrowiu...warto w takich sprawach jednak poszukać kogoś kto mzajmie się wszystkimi dokumentami- często TU korzystają z niewiedzy klientów którzy sami zajmują się sprawą

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Cześć. Jak na razie uzyskałam tylko odszkodowanie z ZUS-u i za mostek miałam 10 % uszczerbku tj. 4.500,00. Dwa tygodnie temu byłam na komisji lekarskiej z Hestii z tytułu odszkodowania z NW ale jak na razie nie mam decyzji, Z OC sprawcy czekam na komisję. A Ty otrzymałaś już jakieś odszkodowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie sama staram o odszkodowanie z ZUS i mojego ubezpiecznia NNW a sprawe OC sprawcy zlecilam zewnetrznej firmie jak dla mnie to zbyt skomplikowane ;-) Z zus mam wlasnie jutro sie wybrac do orzecznika i zobaczymy co uradzi ;-)

 

Trzymaj sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Lucynko albo Maxiu mogłybyście opisać jak wyglądało to orzekanie w Zus ?

Tak ze szczegółami jak to trzeba przeprowadzić co i gdzie zgłosić ?

No i jak wogole wygląda ta całą komisja w Zus ?

Z góry bardzo dziękuje czeka mnie właśnie ta procedura i chciałabym skorzystać

z waszych "doświadczeń".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Agatko. Jeżeli chodzi o odszkodawanie z Zusu, to przede wszystkim musisz zgłosić w zakładzie pracy. Zakład pracy powołuje komisję która spisuje protokół z wypadku. musisz przypilnować żeby w protokole były wpisane wszystkie obrażenia, bo ZUS rozpatruje to co komisja wpisze do protokołu. Później to jest zbieranie całej dokumentacji i po zakończeniu leczenia wraz z drukiem o zakończeniu leczenia przesyła się do ZUS.

U mnie na komisji było jedna pani doktor i po zbadaniu mnie i po obejrzeniu zdjęć wypisała od razu protokół z podaniem procentowego uszczerbku. ZUS okresla procent na podstwie rozporządzenia, tak że możesz sobie wcześniej sprawdzić jaka jest dolna i górna granica. A później to czekasz juz tylko na pieniadze. Powodzenia i cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam. Chciałąm się dowiedzić jak długo czeka się wezwanie na komisję lekarską, czy jest jakiś termin w którym TU powinno takie badanie przeprowadizć. Dokumenty po zakończeniu leczenia złożyłam w PZU pod koniec maja, do tej pory nie mam żadnego wezwania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
WITAM MAM PYTANIE 18 MIESIĘCY TEMU MIAŁEM WYPADEK SAMOCHODOWY. BYŁEM W TYM WYPADKU POSZKODOWANYM PASAŻEREM. ZABRAŁO MNIE POGOTOWIE Z PODEJRZENIEM ZMIARZDZENIA KLATKI PIERSIOWEJ. ALE PO BADANIACH WYPUSZCZONO MNIE TEGO SAMEGO WIECZORU DO DOMU MÓWIĄC ZE TO TYLKO ZBICIE I TO WSZYSTKO. MYSLAŁEM ZE NA TYM KONIEC MOICH KŁOPOTÓW JAK SIĘ OKRUTNIE MYLIŁEM.PO 2 TYGODNIACH WYPADEK DAŁ O SOBIE ZNAC POD POSTACIĄ BÓLU W LEWEJ NODZE. PO WSZELKICH BADANIACH POBYCIE W SZPITALU OKRUTNYM CIERPIENIU Z POWODU NIEMIŁOSIERNEGO BÓLU STWIERDZONO U MNIE PRZESUNIĘCIE SIĘ JEDNEGO Z KRĘGÓW W OKOLICACH SRODKA KRĘGOSŁUPA. CO SPOWODOWAŁO ZE NA DZIEN DZISIEJSZY MOGĘ DZWIGAC TYLKO DO 10KG. WZWIĄZKU Z TYM MAM PYTANIE CZY NALEZY MI SIĘ JAKIES ODSZKODOWANIE Z OC LUB NW I CZY NIE JEST JUZ ZA PÓZNO.NIE STARAŁEM SIĘ DO TEJ PORY O ZADNE ODSZKODOWANIE BO PO WYPADKU PRZEZ 4 MIESIĄCE NIE BYŁEM W STANIE PODJĄC PRACY A POTEM UMARŁ WŁASCICIEL SAMOCHODU KTÓRYM SPOWODOWALISMY WYPADEK. KIEROWCĄ TEGO FERALNEGO DNIA BYŁ ZIĘC WŁASCICIELA SAMOCHODU. TO TYLE CHCĘ WIEDZIEC CZY MOGĘ SIĘ UBIEGAC O ODSZKODOWANIE I GDZIE DAREK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz się ubiegać. i z nw i z oc.

z NW na ogół są max dwa lata po zakończeniu leczenia, a z oc masz jeszcze mnóstwo czasu na zgłoszenie szkody.

 

zgłosić szkodę z nw trzeba zgłosić do firmy w której zawarte było ubezpieczenie.

z oc można zgłosić do dowolnego towarzystwa ubezpieczeniowego które sprzedaje ubezpieczenia oc kokmunikacyjne ale najlepiej i najszybciej załatwią sprawę jak zgłosisz tam gdzie było zawarte to ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...