Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek drogowy a odszkodowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miałem niemiła sytuacje otóż środkiem grudnia zeszłego roku miałem wypadek nie z mojej winny. Był śnieg na drodze nie dało się szybko jechać, jechałem z nieduża prędkością, z naprzeciwka jechał samochód którego kierowca najprawdopodobniej za późno zauważyła pijaka który szedł jej strona jezdni. Tamten kierowca chcąc uniknąć potracenia skręcił w ostatnim momencie na mój pas i już nie wrócił na swój lecz uderzył we mnie czołowo. Pijak szybko znikł. Kierowca i pasażer sprawcy został zabrany do szpitala. Zostałem ja policja spisała moje zeznania, i pan policjant powiedział ze to jest ewidentna winna tamtego kierowcy bo powinien się zatrzymać czy by coś stało na środku jezdni czy gdzieś obok powinien zatrzymać samochód. Jednak pasażer tamtego auta musiał zostać w szpitalu na dłużej i jest ta sprawa zaciągnięta jako wypadek drogowy.

 

A więc mnie i moich pasażerów przesłuchali jeszcze raz. Mija już 2 miesiąc i zero odzewu, moje pytanie brzmi czy policjant powinien mi podać dane ubezpieczyciela tamtego samochodu obrazu czy np dopiero po zakończonej sprawie tak teraz twierdzi. Ja jestem w kropce zostałem bez auta które jest potrzebne mi a z policji żadnego sygnału, przy probie jakiegoś kontaktu tylko Słysze ze muszę czekać na zakończenie sprawy. Prosze o pomoc w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczestnicy kolizji powinni na wzajem wymienić się swoimi danymi i danymi swoich ubezpieczycieli. Jeśli tego nie mogli dokonać, to Policja powinna takie dane przekazać na wniosek pokrzywdzonego, którym Pan nie wątpliwie jest.

Jeśli ma Pan nr rej. samochodu sprawcy mogę Panu pomów ustalić nr polisy sprawcy i dane ubezpieczyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wymienilismy sie poniewaz sprawca wypadku został zabrany do szpitala, a policja nie chciala mi udostepnic jej danych ubezpieczenia. Czyli ja nie musze czekać aż sprawa się zakonczy tylko powinnienem dostać te dane odrazu? Niestety nie mam nr rejestracyjnych samochodu sprawcy. Zaznaczam to jest wypadek, była drogówka i mierzyła i robiła zdiecia po wypadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan w toku postępowania przygotowawczego ma status pokrzywdzonego i zgodnie z art. 156 par. 1 kodeksu postępowania karnego może Pan przeglądać dokumenty i robić odpisy dokumentów za zgodą prowadzącego postępowanie.

 

Szybkie ustalenie danych ubezpieczyciela to szybka wycena i podjęcie decyzji co z samochodem.

 

W przypadku problemów, pytań proszę o skorzystanie ze stopki poniżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...