Jump to content
Forum Odszkodowania

Wypadek drogowy a odszkodowanie


Recommended Posts

Witam

Miałem niemiła sytuacje otóż środkiem grudnia zeszłego roku miałem wypadek nie z mojej winny. Był śnieg na drodze nie dało się szybko jechać, jechałem z nieduża prędkością, z naprzeciwka jechał samochód którego kierowca najprawdopodobniej za późno zauważyła pijaka który szedł jej strona jezdni. Tamten kierowca chcąc uniknąć potracenia skręcił w ostatnim momencie na mój pas i już nie wrócił na swój lecz uderzył we mnie czołowo. Pijak szybko znikł. Kierowca i pasażer sprawcy został zabrany do szpitala. Zostałem ja policja spisała moje zeznania, i pan policjant powiedział ze to jest ewidentna winna tamtego kierowcy bo powinien się zatrzymać czy by coś stało na środku jezdni czy gdzieś obok powinien zatrzymać samochód. Jednak pasażer tamtego auta musiał zostać w szpitalu na dłużej i jest ta sprawa zaciągnięta jako wypadek drogowy.

 

A więc mnie i moich pasażerów przesłuchali jeszcze raz. Mija już 2 miesiąc i zero odzewu, moje pytanie brzmi czy policjant powinien mi podać dane ubezpieczyciela tamtego samochodu obrazu czy np dopiero po zakończonej sprawie tak teraz twierdzi. Ja jestem w kropce zostałem bez auta które jest potrzebne mi a z policji żadnego sygnału, przy probie jakiegoś kontaktu tylko Słysze ze muszę czekać na zakończenie sprawy. Prosze o pomoc w tej sprawie.

Link to comment
Share on other sites

Uczestnicy kolizji powinni na wzajem wymienić się swoimi danymi i danymi swoich ubezpieczycieli. Jeśli tego nie mogli dokonać, to Policja powinna takie dane przekazać na wniosek pokrzywdzonego, którym Pan nie wątpliwie jest.

Jeśli ma Pan nr rej. samochodu sprawcy mogę Panu pomów ustalić nr polisy sprawcy i dane ubezpieczyciela.

Link to comment
Share on other sites

No nie wymienilismy sie poniewaz sprawca wypadku został zabrany do szpitala, a policja nie chciala mi udostepnic jej danych ubezpieczenia. Czyli ja nie musze czekać aż sprawa się zakonczy tylko powinnienem dostać te dane odrazu? Niestety nie mam nr rejestracyjnych samochodu sprawcy. Zaznaczam to jest wypadek, była drogówka i mierzyła i robiła zdiecia po wypadku.
Link to comment
Share on other sites

Pan w toku postępowania przygotowawczego ma status pokrzywdzonego i zgodnie z art. 156 par. 1 kodeksu postępowania karnego może Pan przeglądać dokumenty i robić odpisy dokumentów za zgodą prowadzącego postępowanie.

 

Szybkie ustalenie danych ubezpieczyciela to szybka wycena i podjęcie decyzji co z samochodem.

 

W przypadku problemów, pytań proszę o skorzystanie ze stopki poniżej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...