Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

czy nalezy sie odszkodowanie od zus


edzia16051983
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam takie pytanie przebywając na zwolnieniu lekarskim,będąc w senatorium doznałam wypadku złamania palca lewej reki i uszkodzenia skrętnej dwóch palców.A stało się to schodząc z schodów które odpowiada urząd gminy,została sporządzona notatka służbowa i posiadam polisę ubezpieczenia tej drogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

edzia16051983 wrote:

witam mam takie pytanie przebywając na zwolnieniu lekarskim,będąc w senatorium doznałam wypadku złamania palca lewej reki i uszkodzenia skrętnej dwóch palców.A stało się to schodząc z schodów które odpowiada urząd gminy,została sporządzona notatka służbowa i posiadam polisę ubezpieczenia tej drogi.

Na pewno można likwidować szkodę z wszelkich ubezpieczeń dobrowolnych NNW o ile nie zachodzą przesłanki wyłączające odpowiedzialność jakie zwykle zawiera ubezpieczyciel w OWU (np. stan po spożyciu alkoholu). Co do ewentualnego odszkodowania i zadośćuczynienia od U.G. to trzeba byłoby wykazać winę lub zaniedbanie. Jeśli brak takich przesłanek to brak podstaw prawnych do takich roszczeń. Proszę opisać dokładniej okoliczności i przyczyny wypadku np. bardzo zły stan schodów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

edzia16051983 wrote:

bardzo zły stan schodów, posiadam fotki tych schodów a co do wypadku to było przy schodzeniu w dół

Wobec tego skoro jest notatka służbowa, świadkowie zdarzenia to można domagać się takowych roszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przyczyną lub współprzyczyną wypadku był zły stan techniczny schodów lub inne okoliczności które obciążają Urząd Gminy to co do zasady może Pani wystąpić z roszczeniem o zadośćuczynienie, odszkodowanie i renty (o ile zajdą przesłanki jej przyznania).

 

Roszczenia proszę zgłosić do Ubezpieczyciela UG przedstawiając dokładny opis tego co się stało i jego przyczynę, oświadczenia świadków, dokumentację fotograficzną, dokumentację medyczną i inne dowody.

 

Jednorazowe odszkodowanie z ZUS-u nie należy się Pani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...