Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek w norwegii


Rekomendowane odpowiedzi

cześć .miałem wypadek w pracy w norwegii mineł ok 1.5 miesiąca i cisza pracowałem w firmie podwykonawczej która zaoferowała pomoc lecz główny wykonawca nie kontakyuje sie ze mna .31 09 mam następna wizytę w szpitalu i otrzymam całą dokumentacje -co mam dalej zrobić aby sprawa nabrała właściwego traktowania.wypadek by łbardzo poważny-zlamane podudzie, kolano ,roztraskany łokiec[blacha,implant i 11 srub.co mam teraz z tym zrobić ? pozdrawiam zdzislaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa do zgłoszenie wypadku jako wypadku przy pracy. Mało szczegółow co dom okoliczności wypadku, czyja to była wina, zaniedbania, rażące niedblastwo. Szkodę na pewno będzie można bez problemu likwidować z wszelkich ubezpieczeń dobrowolnych NNW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaniedbanie ze strony głównego wykonawcy .żle zapieta bariera na tarasie pogotowie zabrało mnie z pracy . czy to uruchamia automatycznie procedure-zgłoszenie na policje itd. zwolnienie mam płatme 100 pr. w środe odbiore dokumętacje medyczną . kiedy mam sie do adwokata .potrzebuje kontakt z adwokatem norweskim od wypadków .podejrzewam mały szwindel i chciałbym zalatwić wszystko zgodnie z norweskimi pezepisam .czy ktoś może mi pomóc? pozdrawiam dzidek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzidek22 wrote:
zaniedbanie ze strony głównego wykonawcy .żle zapieta bariera na tarasie pogotowie zabrało mnie z pracy . czy to uruchamia automatycznie procedure-zgłoszenie na policje itd. zwolnienie mam płatme 100 pr. w środe odbiore dokumętacje medyczną . kiedy mam sie do adwokata .potrzebuje kontakt z adwokatem norweskim od wypadków .podejrzewam mały szwindel i chciałbym zalatwić wszystko zgodnie z norweskimi pezepisam .czy ktoś może mi pomóc? pozdrawiam dzidek
1) Skoro było pogotgowie to za pewne pracodawca wie o wypadku przy pracy i sporządzi protokół powypadkowy. A co do ppolicji to zgłoszenie jest zasadne jeśli doszło do przestępstwa. W sprawach o wykroczenie przeciwko prawom pracownika
w naszym kraju bynajmniej zajmujej się PIP- art. 17 § 2 k.p.s.w.;

2) Słusznie- może Pan skorzystać z pomocy adwokata jeśli nie czuje się Pan na siłach;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W październiku 2011 r. podczas pracy spadłem z drabiny. W wyniku czego miałem złamaną nogę. Przeszedłem już dwie operacje. Prawdopodobnie czeka mnie kolejna. Czy mogę się starać o jakieś odszkodowanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Myślę, że możesz starać się o odszkodowanie z oc pracodawcy. Miałem wypadek w Norwegii, również przy pracy. Nie znałem języka a i od nich prawo było dla mnie czarną magią. Zgłosiłem się do firmy odszkodowawczej i oni zajęli się sprawą. Musiałem skompletować dokumenty medyczne i wszystkie inne dokumenty dotyczące wypadku. Na odszkodowanie czekałem bardzo długo, ale to przez procedury jakie mają w tym kraju. Otrzymałem 100% swojego odszkodowania. Polecam współpracę z takimi firmami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyli rozumiem, że już masz jakiegoś pełnomocnika, który zajmuje się twoją sprawą tylko nie informują cię na jakim etapie jest sprawa?

Ja miałem wypadek na budowie w Norwegii. Również doznałem poważnych obrażeń. Kolega polecił mi firmę z którą również kiedyś współpracował. Zleciłem im prowadzenie sprawy i byłem bardzo zadowolony ze współpracy.

Chociaż fakt jest taki, że tego typu sprawy ciągną się w Norwegii bardzo długo nawet latami.

Niektórzy mogą nie być zadowoleni, że tyle trzeba czekać. W moim przypadku opłaciło się ponieważ kwota którą otrzymałam była dla mnie zadowalająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
where she died. PZU course zaabrało to work and are in the process of bringing the body to the Polish, I understand that the compensation for the death of an aunt gets stored in the policy. However, I have a question about the perpetrators of the Norwegian who after all had to have the car insured (supposedly Company)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
  • 6 lat później...

Witam serdecznie,

dochodzenie odszkodowania po wypadku przy pracy nie wymaga udowadniania winy lub zaniedbania, ubezpieczyciel wyrównuje stratę materialną i wypłaca odszkodowanie za za trwały uszczerbek na zdrowiu. Konieczne jest jednak dopełnienie procedury zgłoszenia wypadku do NAV i zatwierdzenia przez nich wypadku, jako wypadek przy pracy. W przypadku doznania więcej niż 15% uszczerbku, można także uzyskać odszkodowanie z NAV.

Procedura bywa długotrwała, jednak z pomocą adwokata można uzyskać należne odszkodowanie. Zachęcamy do kontaktu i skonsultowania sprawy o odszkodowanie.

Pozdrawiam

Marta Sordon

Campter Odszkodowania

tel. +48 795 005 188 ul. Oświęcimska 7, 42-700 Lubliniec

www.campter.pl                                

Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

Pozdrawiam

Marta Sordon

Campter Odszkodowania

tel. +48 795 005 188 ul. Oświęcimska 7, 42-700 Lubliniec

www.campter.pl

Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...