Jump to content
Forum Odszkodowania

ile za skrecenie i zerwanie stawu skokowego


baca
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich. Dwa tygodnie temu w drodze do pracy wysiadając z autobusu skręciłem i zerwałem staw skokowy. W szpitalu założyli mi szynę na 10dni. Po następnej wizycie u chirurga szyna została ściągnięta a lekarz zalecił noszenie stabilizatora przez okres 6 tygodni. Na razie więc jestem cały czas w trakcie leczenia. Mam pytanie? mam dwa ubezpieczenia, jedno w PZU, drugie w ING za które razem place miesięcznie 105zl. Ile mogę dostać odszkodowania? Z góry dziękuje za każdą odpowiedz i pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Wszystko zależy nie od opłacanej składki ale od wysokości sumy ubezpieczenia i od trwałego uszczerbku na zdrowiu. Znaczenie ma także rodzaj ubezpieczenia i jego warunki.
Link to comment
Share on other sites

 

baca wrote:

w PZU ubezpieczony jestem na kwotę 35 tys. zł , w ING na kwotę 28 tys. zł.

Zależy jaki rodzaj ma pan ubezpieczenia...czy jest to ubezp.. na życie.....czy ubezpieczenie na życie połączone z planem inwestycyjnym......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 8 years later...
Cześć. Jestem nauczycielem wychowania fizycznego i podczas pracy i pokazywania uczniom ćwiczenia potknąłem się na piłce, którą ktoś nieopodal mnie zostawił. Przez to upadłem na stopę i skręciłem staw skokowy. Leczenie trwało pół roku, a nawet po jego zakończeniu odczuwam ból przy wykonywaniu większości ćwiczeń. Z ZUSu dostałem decyzję o przyznaniu 1% uszczerbku na zdrowiu. Czy mogę się odwołać? Jeśli tak to jak, ile ma na to czasu i jak udowodnić, że uszczerbek jest większy?
Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

jeśli doszło do wypadku przy pracy i spełnił on definicję wypadku przy pracy to jest możliwość uzyskania odszkodowania z ZUS. Dowiedz się więcej w temacie wypadków przy pracy z naszego Vademecum.

 

Rozumiem, że szkodę zgłoszono już do ZUS i uznano wypadek. Od momentu otrzymania orzeczenia lekarskiego mamy 2 tygodnie na odwołanie od decyzji lekarza orzecznika o jednorazowym odszkodowaniu. Warto przedstawić dodatkowe dokumenty i wskazać, że mimo zakończenia leczenia stan zdrowia nie wrócił do stanu sprzed zdarzenia. Pracując jako nauczyciel wychowania fizycznego bardzo ważna jest pełna sprawność, więc ty bardziej należy opisać, że stan zdrowia przeszkadza w należytym wykonywaniu pracy. Jeśli naszym zdaniem lekarz orzecznik nie zapoznał się dokumentacją należycie albo nie zbadał nas to możemy poprosić o ponowne badanie u innego lekarza.

 

Uszczerbek na zdrowiu po skręceniu stanu skokowego ma spory rozstrzał, bo wszystko zależy od wielkości samego urazu, od leczenia i stanu zdrowia po zakończeniu leczenia. Polecam nasz artykuł w temacie urazy nóg - może będzie pomocny.

 

Życzę powodzenia i w razie dalszych pytań zapraszam do wysłania zgłoszenia albo odpowiedzi na forum.

 

Pozdrawiam,

Izabela

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...