Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

ile za skrecenie i zerwanie stawu skokowego


baca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Dwa tygodnie temu w drodze do pracy wysiadając z autobusu skręciłem i zerwałem staw skokowy. W szpitalu założyli mi szynę na 10dni. Po następnej wizycie u chirurga szyna została ściągnięta a lekarz zalecił noszenie stabilizatora przez okres 6 tygodni. Na razie więc jestem cały czas w trakcie leczenia. Mam pytanie? mam dwa ubezpieczenia, jedno w PZU, drugie w ING za które razem place miesięcznie 105zl. Ile mogę dostać odszkodowania? Z góry dziękuje za każdą odpowiedz i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

baca wrote:

w PZU ubezpieczony jestem na kwotę 35 tys. zł , w ING na kwotę 28 tys. zł.

Zależy jaki rodzaj ma pan ubezpieczenia...czy jest to ubezp.. na życie.....czy ubezpieczenie na życie połączone z planem inwestycyjnym......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 lat później...
Cześć. Jestem nauczycielem wychowania fizycznego i podczas pracy i pokazywania uczniom ćwiczenia potknąłem się na piłce, którą ktoś nieopodal mnie zostawił. Przez to upadłem na stopę i skręciłem staw skokowy. Leczenie trwało pół roku, a nawet po jego zakończeniu odczuwam ból przy wykonywaniu większości ćwiczeń. Z ZUSu dostałem decyzję o przyznaniu 1% uszczerbku na zdrowiu. Czy mogę się odwołać? Jeśli tak to jak, ile ma na to czasu i jak udowodnić, że uszczerbek jest większy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jeśli doszło do wypadku przy pracy i spełnił on definicję wypadku przy pracy to jest możliwość uzyskania odszkodowania z ZUS. Dowiedz się więcej w temacie wypadków przy pracy z naszego Vademecum.

 

Rozumiem, że szkodę zgłoszono już do ZUS i uznano wypadek. Od momentu otrzymania orzeczenia lekarskiego mamy 2 tygodnie na odwołanie od decyzji lekarza orzecznika o jednorazowym odszkodowaniu. Warto przedstawić dodatkowe dokumenty i wskazać, że mimo zakończenia leczenia stan zdrowia nie wrócił do stanu sprzed zdarzenia. Pracując jako nauczyciel wychowania fizycznego bardzo ważna jest pełna sprawność, więc ty bardziej należy opisać, że stan zdrowia przeszkadza w należytym wykonywaniu pracy. Jeśli naszym zdaniem lekarz orzecznik nie zapoznał się dokumentacją należycie albo nie zbadał nas to możemy poprosić o ponowne badanie u innego lekarza.

 

Uszczerbek na zdrowiu po skręceniu stanu skokowego ma spory rozstrzał, bo wszystko zależy od wielkości samego urazu, od leczenia i stanu zdrowia po zakończeniu leczenia. Polecam nasz artykuł w temacie urazy nóg - może będzie pomocny.

 

Życzę powodzenia i w razie dalszych pytań zapraszam do wysłania zgłoszenia albo odpowiedzi na forum.

 

Pozdrawiam,

Izabela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...