Jump to content
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie z Link4.


Recommended Posts

W listopadzie 2010 Kobieta wjechała w tył mojego auta. Jej uderzenie spowodowało, że ja uderzyłam auto przede mną. Pani najechała mi na hak i tym samym nie uszkodziła mi tyłu auta. Ale jej uderzenie spowodowało zniszczenie przodu mojego auta i tyłu auta przede mną. Mam świadka który jechał ze mną, kierowca samochodu przede mną jak i sama sprawczyni potwierdzają tę wersję. Problem jest w tym, że Pani ma ubezpieczenie wykupione w Link4. Ich rzeczoznawca wycenił szkodę na 1500 zł,potwierdził to mechanik. Link4 zgodził się wypłacić 70 zł - śmiech na sali. Odwołałam się. Podobno na odpowiedź mają 30 dni, ja już czekam 50 i nic. Telefonicznie zostałam poinformowana, że mam czekać na pismo, ale moje odwołanie nie zostało uwzględnione. Uzasadnienie - kobieta mi wjechała w tył, a ja mam uszkodzony przód. Co mam z tym fantem zrobić?
Link to comment
Share on other sites

Na pewno orzymała Pani kalkulację kosztów naprawy. Trzeba przeanalizować jej zapisy i ew. komentarze rzeczoznawcy. Takie uzasadnienie, jakie Pani przytoczyła nie mogło mieć miejsca cyt.:"kobieta mi wjechała w tył, a ja mam uszkodzony przód". Tego typu przypadki są częste i sam fakt uszkodzenia przodu po uderzeniu w tył nie może leżeć u podstaw ew. odmowy odszkodowania za przednią część pojazdu. Wyeliminowanie uszkodzeń przedniej części Pani pojazdu mogło nastąpić jedynie po analizie przebiegu zdarzenia i zakresu uszkodzeń pojazdu sprawcy i pozostałych uczestników zdarzenia.
Link to comment
Share on other sites

Maluka, jest pewna rozbieżność w tym co piszesz i żeby móc lepiej zrozumieć, wyjaśnij proszę, bo najpierw piszesz, że 1 500 zł, to kwota zasądzona przez rzeczoznawcę, po czym piszesz, że wypłata odszkodowania ma wynieść 70 zł.

Co do terminu – zgodnie z ustawą o obowiązkowych ubezpieczeniach, ubezpieczyciel ma obowiązek poinformowania ubezpieczonego o bezspornej kwocie odszkodowania w terminie 30 dni. Dodatkowe roszczenia i odwołania mogą być rozpatrywane dłużej, jednak w terminie nieprzekraczalnym 90 dni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...