Jump to content
Forum Odszkodowania

Utracone dochody na gospodarce.


redok84
 Share

Recommended Posts

Witam.Moje pytanie brzmi; na jaki czas mogę zatrudnić dorywczo przypuśćmy osobę bezrobotną do pomocy na gospodarce bez jakichkolwiek rejestracji w KRUS czy też ZUS i ile może maksymalnie zarobić miesięcznie tak żeby sama nie musiała sie rozliczać.Miałem wypadek samochodowy byłem na zwolnieniu lekarskim 3 miesiące i teraz staram sie o uzyskanie utraconych dochodów z PZU(OC SPRAWCY) posiadam gospodarstwo rolne i muszę przedstawić oświadczenia osób które u mnie pracowały w tym czasie(mają w nich przedstawić ile czasu pracowały i ile zarobiły). Za pomoc z góry dziękuje.
Link to comment
Share on other sites

Należy przedstawić oświadczenia zgodne z prawdą i nie powinno to skutkować dla Pana jakimiś sankcjami ze strony US. To jest dość powszechna praktyka i Ubezpieczyciele jej nie kwestionują.

 

Jeśli potrzebuje Pan pomocy w prowadzeniu sprawy proszę o kontakt - stopka poniżej.

Link to comment
Share on other sites

Dobrze byłoby spisać umowę zlecenie-potwierdzi wiarygodność dochodzonych roszczeń, a i tak wówczas ubezpieczyciel z OC sprawcy dokona zwrotu w całości poniesinych strat z tego tytułu.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

Nika472 wrote:

Jestem studentką, od 2,5 miesiąca pracuję na umowę zlecenie przez agencję pracy tymczasowej, która współpracuje z jedną z sieci supermarketów.Pracuję w supermarkecie przy obsłudze lad. W czasie pracy pośliznęłam się na mokrej nawierzchni i upadłam. Została wezwana karetka,która odwiozła mnie do szpitala. Okazało się,że mam wieloodłamowe złamanie wyrostka łokciowego lewej ręki(jestem leworęczna:-() i niezbędna była natychmiastowa operacja, polegająca na otwartej repozycji odłamów i zespolenia ich 3 drutami.Czeka mnie długie leczenie i rehabilitacja, a za ok 6miesięcy usuniecie operacyjne założonych drutów.W opinii lekarza łokieć moze nie powrócić do przedwypadkowej sprawności, jak określił może być"sztywny".Supermarket i agencja pracy nie czują się odpowiedzialni za wypadek i uznały sprawę za zamkniętą,gdyż nie byłam tam ubezpieczona.Był sporządzony protokół z wypadku, ale w takim razie w jakim celu ?Jestem ubezpieczona przy mamie(mam25lat),która jest emerytem w KRUS.Czy z KRUS przysługuje mi jakieś odszkodowanie?Jestem też ubezpieczona(przez całą dobę) na uczelni i w studium policealnym od nieszczęśliwych wypadków.Czy w takim razie przysługują mi 2 odszkodowania?Czy w ogóle mi się one należą jeśli ratownicy med.wpisali, że wypadek zdarzył się w pracy?Bardzo proszę o informacje na temat mojej sytuacji

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...