Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek w pracy. Kiedy dostane pieniadze?


adrianr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kiedy dostanę od Zus pieniądze za wypadek w pracy? Przyznano mi 13% stałego uszczerbku na zdrowiu. Na komisji bylem 1.02.2011 - wtedy dostałem na miejscu od orzecznika orzeczenie- czy od tej daty musi upłynąć 30 dni? Czyli powinienem do końca miesiąc dostać pieniądze? Proszę o pomoc bo nie wiem co robić. Dzwoniłem do Zusu dzisiaj i mi powiedzieli, że 14-stego przekazali sprawę dalej i to jeszcze za wcześnie abym dostał pieniądze. Jak wypisywałem dokument, żeby pieniądze przyszły na konto bankowe to pani powiedziała mi, że pieniądze będą za około miesiąc. Hmm?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostalem kolejny list od Zus-u. "DECYZJA o przyznaniu jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy i choroby zawodowej z dnia 2011 02 17 " piszą dalej "Zakład ubezpieczeń społecznych po rozpatrzeniu wniosku z dnia 15. 12 2010 przyznaje panu jednorazowe odszkodowanie - pytanie skąd ta data się wzięła? A drugie pytanie od której daty mam liczyć 30 dni na wypłatę odszkodowania? Od komisji lekarskiej z dnia 1 02 20011 czy od tej dzisiejszej kiedy dostałem decyzyje o przyznaniu odszkodowania czyli 2011 02 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
adrianr wrote:
No tak ale 30 dni od dnia ustalenia procentowego uszczerbku na zdrowiu? W moim przypadku od 1.02.2011 tak? :)
Zgodnie z art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy
i chorób zawodowych (tekst. jedn. Dz. U. z 2009 r. Nr 167, poz. 1322 ze zm.) jeżeli w wyniku decyzji zostało ustalone prawo do jednorazowego odszkodowania oraz jego wysokość, Zakład dokonuje z urzędu wypłaty odszkodowania w terminie 30 dni od dnia wydania decyzji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adrianr wrote:
Dzisiaj dostalem kolejny list od Zus-u. "DECYZJA o przyznaniu jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy i choroby zawodowej z dnia 2011 02 17 " piszą dalej "Zakład ubezpieczeń społecznych po rozpatrzeniu wniosku z dnia 15. 12 2010 przyznaje panu jednorazowe odszkodowanie - pytanie skąd ta data się wzięła? A drugie pytanie od której daty mam liczyć 30 dni na wypłatę odszkodowania? Od komisji lekarskiej z dnia 1 02 20011 czy od tej dzisiejszej kiedy dostałem decyzyje o przyznaniu odszkodowania czyli 2011 02 17
1) To data wniosku o jednorazowe odszkodowanie z ZUS za trwały uszczerbek na zdrowiu;

2) Od dnia wydania dectzji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...